| fede a întrebat:

Tokio Hotel este formatie rock? Eu stiu ca este o formatie pop-rock dar, multi spun ca nu e formatie rock. Va rog sa imi spuneti.

Răspuns Câştigător
| AnaSerena a răspuns:

Canta un rock mai calm!

14 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Canta pop-rock, rock alternativ.
Atunci?
Trage tu concluzia!

| Wøodenpints a răspuns:

Aștia mai cântă? Bine, cântat e mult spus, că mâțâielile alea de dameză pe 3 acorduri repetitive de chitară nu se pot numi muzică, cu atât mai puțin rock.

| greyhound a răspuns:

E o formatie pop-***

| KristalPop a răspuns:

Rock.

| hecamefrommetalland a răspuns:

Deșii multora din noi nu ne place să recunoaștem pop-rockul este un subgen de rock, deci e rock, de calitate diferită, nici mie nu-mi place prea mult, cu atât mai puțin Tokio Hotel.

| Disharmony a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Daca lumea, idioata de fel, spune ca oligofrenii aia canta pop-rock, atunci asa o fi, oare?

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru Disharmony):

O trupă cântă un anumit gen de muzică dacă acea trupă CHIAR cântă acel tip de muzică sau dacă,, criticii,, CHIAR CRED că acea trupă cântă acel gen de muzică, momentan, după,, standardele,, lor este considerat pop-rock.Eu cunosc trupe ADEVĂRATE de pop-rock, rap rock, punk rock, dar nu prea sunt ascultate.

| Disharmony a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

M-ai lămurit. Geografia e urâtă.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru Disharmony):

Ciudat că spui asta, chiar azi am avut inspecție la geografie(a fost un coșmar, colegi bătuți în cap), Tokio care alegea două cuvinte la întâmplare pentru a-și crea numele.

| Disharmony a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Eu mâine am teză la geografie. N-am învăţat nimic tot semestrul.

| hecamefrommetalland a răspuns (pentru Disharmony):

Pasul 1tongueune-te în genunchi în fața domnului profesor.
Pasul 2:Roagă-l să te mediteze până mâine.
Pasul 3big grinacă te refuză, fugi de-acasă!

| Disharmony a răspuns (pentru hecamefrommetalland):

Neah, eu întotdeauna las totul pe ultima sută de metri. Semestrul trecut am învăţat toate lecţiile la geografie în două zile, iar a treia zi am dat teza şi-am luat 9.25. E ok, am timp destul să învăţ, că nu-i chiar atât de mult.