| Alisa_Aliss_2003 a întrebat:

Am o intrebare...Sunt fata si am 11 ani. Tatal meu este musulman iar mama cred ca inca mai e crestina, nu stiu sigur...am vazut intr-o zi spunand rugaciuni crestine deci cred ca e.Deci intrebarea mea este: Eu ce religie sunt?
Eu as vrea sa fiu crestina dar tata zice ca eu sunt musulmanca.Din cate am auzit am inteles ca eu pot alege ce religie sunt. Pt a 2 a oara sunt fata. ^-^ Astept cat mai multe raspunsuri!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege sa fii crestina! Crucea lui Hristos este mantuitoare! Roaga-te lui Iisus Hristos Dumnezeu-Omul! Urmareste si cere mamei tale sa fii botezata crestin-ortodox! Religia islamica este idolatra, nu este mantuitoare; allah nu s-a revelat niciodata.
Domnul Iisus Hristos S-a intrupat de la Duhul Sfant si din Sfanta Fecioara Maria, pentru noi oamenii si pentru a noastra mantuire, si a trait printre oameni, i-a invatat cuvintele vietii vesnice, a facut multe vindecari, invieri, minuni, S-a jertfit pe Sfanta Cruce pentru mantuirea noastra si a inviat a treia zi dupa Scripturi, ca sa stim ca si noi vom fi inviati spre viata vesnica, daca ii vom urma modelul Sau.

8 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Discuta cu ambi parinti si spune-le sa se hotareasca, daca este la alegerea ta, urmeaza-ti indemnurile inimi.

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru Yhwh2020):

Atunci acea familie nu isi are existenta faurita pe dragoste ci pe interes si finalitatea va fi dramatica pentru ei.

| xerxes1 a răspuns:

Esti libera sa fii ce vrei.
Nimeni nu are dreptul sa te oblige.

| AC4S4 a răspuns:

Poţi să crezi în ce religie vrei tu. Nu te naști cu religia.

Răspuns utilizator avertizat