| anonim_4396 a întrebat:

Câte filme ai văzut la viața ta? Biblia ar putea fi un film minunat

26 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Vezi că Quo vadis e făcut după romanul cu același nume al lui Henryk Sienkiewicz.
Și cred că el se referea la un lungmetraj în care să se adapteze relatările din Biblie, cap-coadă.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, am avut aceasta carte, dar din pacate am dat-o si nu mi-a mai fost inapoiata.Quo Vadis Domino, parca se numea.Merita citita.Am mai citit Marele Pescar si Camasa lui Cristos de Lloyd. Douglas.Ti le recomand cu mare caldura. Cred ca s-au facut si filme dupa aceste carti.

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Quo vadis se numește, fără DominE. N-a mai adaugat la titlu și apelativul adresat lui Isus de către Petru. Din păcate - deși eu deseori evit comparația asta puerilă carte-film - adaptările cinematografice sunt slabe, ridicol de slabe.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Cartea a fost extraordinara, am citit-o cu foarte ulti ani in urma, insa a avut un impact in viata mea de crestina.

| Narfundo a răspuns (pentru EmaS):

Sunt curios.Ce impact a putut sa aiba in viata ta?

| EmaS a răspuns (pentru Narfundo):

Eram la inceputul credintei mele, si am invatat ca trebuie sa raman statornica in credinta mea, indiferent de adversitati, situatii si imprejurari. Am mai vazut ca, Dumnezeu raspunde la rugaciuni si acest lucru m-a incurajat si mai mult sa ma rog pentru sotul meu. Si Dumnezeu mi-a raspuns!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Dar e, Tanar si Satanist, asta, nelinistit.

| MMihai a răspuns:

Sunt foarte multe filme de inspirație biblică.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pentru ca ar bate seria " Tanar si nelinistit" big grin

NOname
| NOname a răspuns:

Câte filme ai văzut la viața ta?

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

LOL.
My thoughts exactly.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce mai faci, dispăruto? Nu te-am văzut demult.

Ideea e că lui Mental al nostru îi place să fie contrazis și când se plictisește, aruncă câte-o perlă din asta, ca să i se explice vreo 3 zile ceva ce știe deja.
Așa e el.
Dar și nouă ne place. :))

Încă una, unde s-au scos cuțite și artileria grea pentru o afirmație de clasa a treia prea provocator servită: http://www.tpu.ro/......sa-citesc/
(Dacă vrei să râzi...mai are câteva zeci.)

| Narfundo a răspuns (pentru NOname):

=)

| Thunderstruck a răspuns:

Da, ar fi un film minunat, daca am scoate pasajele cand Dumnezeu omoara oameni, violurile, incesturile.S-ar ramane cu 50 de pagini laughing.

| 4b a răspuns:

Fara numarlaughing
Biblia...cred ca singurul ''film'' de calitatewinking
Sanatate

| anonim_4396 explică (pentru 4b):

Biblia reprezintă mai multe filme. Că fiecare scrib a avut filmul lui...laughing

| 4b a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu zic nuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hiiii, ti-am raspuns prima! Iau puncte. Pa! Aaa, s-au facut happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai tu zile cate filme si carti am cetit eu.biblia este temelia vietii mele actuale dupa 10 ani de ateism prostesc.

| Narfundo a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai balaure daca vrei sa ma impresionezi cauta in alta parte. Daca doresti sa discuti cu mine, va trebui sa o faci cu diplomatie.Ce crezi ca esti inteligent in comparatie cu mine sau ce incerci tu sa imi demonstrezi?

Răspuns utilizator avertizat
| Invictus a răspuns:

Pentru ca ar adormi lumea din primele 10 secunde

| Serenade a răspuns (pentru Invictus):

Da de unde, la cate violuri, crime si orori sunt pe acolo ar fi un succes daca s-ar ecraniza toata biblia si nu doar ce le convine crestinilor. Multe povesti s-au ecranizat, dar doar partile bune din biblie.

| CAMELIA23 a răspuns:

Pentru ca este mult prea complexa, interpretabila si sunt multe pasaje, pe care inca nu le-am parcurs, iar imaginatia celui care ar indrazni sa o faca ar trebui sa nu aiba limite!