| benny7 a întrebat:

Ce credeţi este bine ca unii atei care au rămas tot animale după evoluţie să slujescă de frică lui satan care îi batjocoreşte in tot felul inconşient si râde de ei şi la urmă le ea sufletul? Deci au un pact cu satan?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă te referi la para-creștini, atunci ei să fie.Satan și demoni(creștini) NU EXISTĂ!
Para-creștinii cum sunt de exemplu, adepții bisericii Bucuria Lui Satan, au tot același șablon ca și creștinii(ritualuri, rugăciuni, moduri de recunoaștere a zeilor, etc), dar ei au și ceva în plus, și la asta le zice tehnici de mediație, care n-o să-ți vină să crezi dar chiar funcționează, și sunt extraordinar de utile, să le înveți și apoi încet cu treabă bună să le pui în practică.Nu există ca după acele practici care de fapt au legătură cu partea interzisă de creștinism, și anume metafizica(latura spirituală a omului, de la aura energetică, la corpul metafizic) să nu te simți mai bine și să nu-ți meargă bine în viață.Așa omul va vedea că nimic nu i dat ci totul face el pentru el.

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DeyCj a răspuns:

Ateii nici măcar unii din ei n-au treabă cu prostiile de genul ăsta. Dacă te raportezi la zei inventați în gen Satan sau Dumnezeu, înseamnă că ești credincios, nu ateu.
Că se face confuzie idioată între atei, păgâni și non creștini, când vine vorba de persoanele ce n-au treabă cu inventatul zeu creștin și anume persoana Dumnezeu, asta e o treabă creștină. Unul non creștin veci nu va face confuzii de genul ăsta, pentru că el știe mult mai multe.

| benny7 explică (pentru DeyCj):

Ce sunt aceea care se declară ateii si îl suţin pe satan, demonii sau ce specie?

| benny7 explică (pentru DeyCj):

Da aceştia sunt specia evoluţiei...*

| DeyCj a răspuns (pentru benny7):

Părerea mea este că toți suntem specia evoluției, dar nu toți am ajuns să cunoaștem mult mai mult decât ni se dă, pentru că unii din noi ne complacem cu ceea ce avem, când putem avea mai mult.

| benny7 explică (pentru DeyCj):

Este bine să nu ne mulțumim cu ceea ce suntem și să ne complacem în ceea ce avem, amăgindu-ne pe noi înșine și pe cei din jur /*

| DeyCj a răspuns (pentru benny7):

Eu știu, dar nu toți oamenii au înțeles asta, de asta omenirea este unde este în prezent, adică primitivă față de ce putea fi dacă luau în serios invențiile lui Tesla, de exemplu(aia cu free energie, și nu numai).

| benny7 explică (pentru DeyCj):

Societatea modernă îi datorează multe lui Nikola Tesla, om de ştiinţă!***

| DeyCj a răspuns (pentru benny7):

Dacă te referi la para-creștini, atunci ei să fie.Satan și demoni(creștini) NU EXISTĂ!
Para-creștinii cum sunt de exemplu, adepții bisericii Bucuria Lui Satan, au tot același șablon ca și creștinii(ritualuri, rugăciuni, moduri de recunoaștere a zeilor, etc), dar ei au și ceva în plus, și la asta le zice tehnici de mediație, care n-o să-ți vină să crezi dar chiar funcționează, și sunt extraordinar de utile, să le înveți și apoi încet cu treabă bună să le pui în practică.Nu există ca după acele practici care de fapt au legătură cu partea interzisă de creștinism, și anume metafizica(latura spirituală a omului, de la aura energetică, la corpul metafizic) să nu te simți mai bine și să nu-ți meargă bine în viață.Așa omul va vedea că nimic nu i dat ci totul face el pentru el.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce treaba au ateii cu Satan?

| benny7 explică (pentru supadeceapa):

Unii spun că sunt atei, dar sunt satanişti, se impotrivesc lui DUMNEZEU in diferite feluri de explicaţii şi întrebări!
Ce părere ai depre astfel de oamenii sunt paraziţii lui satan?

| supadeceapa a răspuns (pentru benny7):

Cred ca sunt doar bolnavi. Sau crestini care se dau atei si fac mizerii ca sa strice imaginea ateilor laughing

| benny7 explică (pentru supadeceapa):

Da aşa este ai dreptate*

| GdX a răspuns:

Te cam chinuie limba romana. Cam greu de inteles ce vrei sa intrebi. Eu nu inteleg treaba asta, pact cu satan. Ce inseamna totusi? Sunt curios cum se face pactul cu satan.

| benny7 explică (pentru GdX):

Caută pe net. sper că te-am ajutat'

| GdX a răspuns (pentru benny7):

Nu am incredere in ce scrie pe net.

| benny7 explică (pentru GdX):

E decizia ta, cum vrei?*

| benny7 explică:

Unii nu au somn iar alţii înebunesc!