| Elide a întrebat:

Credeți ca AL TREILEA RAZBOI MONDIAL va incepe curand?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred asta, dar se pregatesc, stau in garda.
Tensiuni exista, dar deocamdata mai trebuie sa se adune pana cand va veni Antichristul si va face pace pe pamant

| Elide explică (pentru anonim_4396):

Multi spun că Papa Francisc este Antihristul dar eu nu cred asta, cred că o sa fie mult mai tânăr.

23 răspunsuri:
| William a răspuns:

Da.

| RAY a răspuns:

Daca vine un lider religios la putere intr-o tara puternica da cred ca va veni apocalipsa, dar am speranta ca de frica nu va incepe un razboi nuclear, razboiul a inceput de mult, razboiul cu frica e un razboi mai greu ca toate la un loc, frica ca o singura natiune sa faca primul pas sau vine vreo civilizatie extraterestra si declanseaza ei frica aia in realitate

| Drimmero a răspuns:

Politic a inceput de cand s-a terminat al 2-lea,, dar militar nu va incepe asa de curand, latra rusii, dar nu avem de ce sa ne temem, se tem si ei de americani.

| Clockwork a răspuns (pentru Drimmero):

Si americanii de coreenii de nord

| Clorox a răspuns:

Ce legatura are cu religia?

| xerxes1 a răspuns:

Din cand in cand rezervele de rachete si bombe trebuiesc improspatate.Si unde sa le arunce pe cele care se apropie de termenul de expirare?

| VelaJohnny a răspuns:

Da, intre Dumnezeu si guvernele acestei lumi.

Daniel 2:44 Şi, în zilele acestor regi, Dumnezeul cerului va ridica un regat care nu va fi nimicit niciodată. Regatul acesta nu va trece în stăpânirea altui popor. El va zdrobi şi va pune capăt tuturor acestor regate şi el însuşi va dăinui pe timp indefinit,

Apocalipsa 16:14 „Acestea sunt, de fapt, declaraţii inspirate de demoni şi fac semne şi se duc la regii întregului pământ locuit ca să-i adune pentru războiul zilei celei mari a Dumnezeului cel Atotputernic."

Ai pus intrebarea la categoria „Religie", deci nu am raspuns din punct de vedere politic, ci religios. big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru VelaJohnny):

"Da, intre Dumnezeu si guvernele acestei lumi."
Evreii cam conduc toate guvernele lumii. Se poartă război între Yehova și proprii lui adepți?

| Elide explică (pentru anonim_4396):

Și nu evreii conduc lumea din umbra ci Masonii

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elide):

Și masonii cine crezi că sunt? Au existat cândva multe culte masonice în mai toate țările Europei și în America ce plănuiau să scoată lumea din rahatul în care se afla și să o organizeze după principiile luciferice dar până prin 1930 a fost toate subjugate de organizațiile masonice ale evreilor care au acaparat întreaga economie și viață politică. B`nai B`rith îți spune ceva?

Citește asta.
http://der-stuermer.com/romanian/Razboiul_nevazut_al_evreilor_sionisti.pdf
Cred că vreo 20-30 de pagini din ea clarifică treaba cu masoneria din Europa și America de prin 1890 până în prezent.

| VelaJohnny a răspuns (pentru anonim_4396):

Iooi laughing Lasa stereotipul asta ca Iehova e reprezentat de Israelul fizic. Le-a dat papucii de mult ca popor ales, inchinarea lor conform Torei este la pamant si fara remediu in lipsa templului din Ierusalim, care a fost distrus in 70 e.n.
Si, daca evreii conduc in realitate guvernele acestea, atunci cu ei in principal va lupta Iehova, si va inlocui guvernele acestea cu guvernul sau ceresc, conform si cu rugaciunea model „sa vina Imparatia ta (...) pe pamant".
Am auzit destule lucruri despre evrei, cum ii urasc pe arabi, sau cum nu permit ca femeilor sa le fie citita Tora, si multe alte chestii prostesti de genul. Nu respecta deloc Legea lui Moise de cand au aparut secte ale iudaismului, Talmudul, Misna. Cum sa aiba aprobarea Dumnezeului lui Avraam, din moment ce scrie clar in Tora ca daca vor inceta sa respecte legile isi vor pierde aprobarea si vor suferi consecinte grave.

| ShaOfHatred a răspuns:

Abia astept.

| drutzix a răspuns:

Nu inteleg ce treaba are cu religia dar fie.
Al treilea razboi mondial a inceput de ceva timp si e un razboi hibrid.
Nu se mai lupta nimeni cu arme pentru ca is prea periculoase acum se dau lupte economice,
Ce rost are sa trimiti trupe intr-o tara straina cand poti sa ii distrugi economia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce la categoria "religie"?

| Elide explică (pentru anonim_4396):

Deoarece exista multe profeții chiar și în Biblie dar tu ce categorie crezi că ar fi potrivită?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elide):

Și va fi război doar pentru că asta scrie în biblie? Ar fi stupid ca un al treilea război mondial să înceapă din cauze religioase, cu toate că Irak și-a arătat destul de vehement antipatia față de Israel și de paraziții care locuiesc acolo dar a fost pusă la punct de SUA și de evrei. Acum Israel cu SUA sprijină grupările teroriste jihadiste să pună mâna pe Siria dar nu prea le iese. Am mai auzit că și China tot îi înțeapă pe nebunii ăia comuniști din Koreea de Nord să facă vreo mișcare militară urâtă astfel încât un posibil război mondial să înceapă din mai multe locuri. Războaiele astea au rolul de a provoca cât mai multe pagube umane și materiale, nu de a regla conturile între popoarele ce aparțin a 2 religii diferite. După ce mor milioane de oameni și se distrug orașe întregi evreii fac destule miliarde pe reconstrucția lor dar în ziua de azi cu tot armamentul nuclear un război mondial ar arunca în aer toți locuitorii planetei și tot ce este în ea. Război cam este deja prin Siria unde zeci sau sute de mii de oameni au murit din cauza jidadiștilor. Un război mondial, la cum arată lucrurile, ar putea deveni iminent în câțiva ani dar eu sper sincer să mă înșel.

| drutzix a răspuns (pentru Elide):

Singurul lucru pe care se aplica profetiile din apocalipsa este Imperiul Roman, cred ca am explicat pe site chestia asta de cel putin 5 ori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iei dupa profeti si biblie esti ok. Sper ca ai inteles sarcasmul.

| Zabbyel a răspuns:

Razboaiele sunt intre d-zeu si satana. noi simple creati ale lui(suntem doar niste pioni), mutati de colo-colo happy razboiele au fost si-ntrecut, nimic neobisnuit daca apare si-nprezent-ul, viitoru' apropiatlove strucklove strucklove struck

| AssassinSpinner a răspuns:

Da, eu as zice sa te sinucizi sa fii sigura

| AssassinSpinner a răspuns:

Da, eu as zice sa te sinucizi sa nu mori impuscata

| Elide explică (pentru AssassinSpinner):

Da,chiar mă gândeam să joc și balena albastra că să fie totul bine laughing laughing lăsând gluma la oparte crezi că vei scăpa daca va veni așa ceva habar nu ai.