| YumeHime0 a întrebat:

Cum credeti ca ar arata Satan ca fiinta umana a sec. 21?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Nu cred in Satana/Lucifer din Biblie; la fel ca Iisus, il iau la nivel de ideologie si conglomerat de conceptii.Ca sa pastrez o nota serioasa, ar exprima(daca ar avea trup) intreaga superficialitate, prostie, retragere in efemer si trecator, beatitudine, hedonism de prost-gust, carnalitate, lipsa de onoare si onestitate, coruptie ridicata la nivel de arta imperioasa intr-un stat, proasta judecata si lipsa ratiune intalnita la multi oameni contemporani, si avantarea spre tot ce emana spirit din acela occidental in exces.Ar fi, in acceptiunea mea, o persoana cu aceasta lista de defecte, intr-un corp de curva fatala, vicleana, cu multi bani, si influenta.Ar fi o suma de persoane, o suma prea mare, ca s-o exprim aici, dar ar contine tot ce este dezgustator si regretabil la societatea si omul actual.

21 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

O combinatie de Basescu si tipu' din avatarul lui Wooden. thinking

| Woodenpints91 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Doar că ăla din avatarul meu sunt chiar eu laughing

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Woodenpints91):

Satana, tu esti? O_O

| Woodenpints91 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Da, eu sunt laughing
Mi se pare că ţi-am arătat şi poza pe mess mai demult...

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Woodenpints91):

Si cine te-a machiat asa frumos? thinking

| Woodenpints91 a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Nimeni... m-am machiat singur thinking

| XxXBlackVampireXxX a răspuns (pentru Woodenpints91):

Te pricepi. thinking

| Woodenpints91 a răspuns:

Ca ăla din avatarul meu.

| TheAvenger a răspuns (pentru Woodenpints91):

Mă, parcă tu erai dumnezeu..parcă ți se spunea jesus..io sunt satana.laughing

| IMC90 a răspuns:

Cred ca am mai postat-o pe undeva...
In fine :

http://www.youtube.com/watch?v=bD291tIUGBk

| MrAngelus a răspuns:

Exact ca Basescu

| Nolkyz a răspuns:

Whoahahah... Ar fi... Divin. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu prea stiu. Ca un om normal care nu poate fi recunoscut. Uite aici mai multe daca vrei sa citesti : http://www.dragostepentruadevar.ro/text/499/clasificarea-ingerilor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te in jur.ca in caracterul lor nu poti privi.acolo toti ne credem mai buni si mai destepti si mai sfinti decat ceilalti.

| zuzualina a răspuns:

Ca tine

| zuzualina a răspuns:

Deci si tu esti cu masonii?

am in clasa un coleg care numai despre asta vorbeste

| cosmin333 a răspuns:

Eu cred ca este George W. Busch... laughing

| Cherrybell a răspuns:

Sincer acesta poate lua forma oricarui om doreste! Deaceia se intampla atat de multe lucruri rele laughing Ma rog sincer chiar ar putea... Deci poate ar arata ca un om normal al sec 21