| AbeautifulMind a întrebat:

Daca ati avea o singura oportunitate in viata sa faceti pact cu diavolul pentru faima si bani...ati face asta? v-ati vinde sufletul satanei?

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Nu, eu fac pacturi doar cu Moş Crăciun.

| danay72 a răspuns:

Oricum conducatorul acestei lumi e Satan, deci majoritatea oamenilor sunt sub influenta sa. 1Ioan5:19

| OnuOnulică a răspuns:

Nu as face asta indiferent de situatie pe care o voi avea.

| Mădă0611 a răspuns:

Daca ar exista, trebuie sa fii extrem de redus mintal sa faci asta, ca doar ar exista si iadul si raiul, iar in rai ai avea tot ce vrei, cica, pentru toate eternitatile posibile.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Mădă0611):

Eu mi-as vinde sufletul, ca sa fii nevasta mea. Inseamna ca sunt redus mintal :/?

| Mădă0611 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Da. devil Nu cred in iubire, nu vreau copii, vreau casa si curte care ar fi atat de pline de flori ca n-ai avea loc sa te misti in voie, nu imi plac neamurile, petrecerile, daca ne-am trezi cu un animalut, n-am mai scapa de el, ca are si el sentimente si ar fi mai important decat tine sau mine, ca oamenii l-au facut dependent de ei (noi), deci el are prioritate; cand mi se pune pata pe o melodie o ascult pana ma scarbesc de ea, deci daca nu iti place o iei razna, daca ai muschi ma ambitionez si o sa-i am mai mari decat ai tai, deci nu se pune problema de schimbat melodia daca nu vreau eu, clar, ca sa vrei asa ceva trebuie sa fii redus mintal, dar buba e ca nu imi plac oamenii aia.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru Mădă0611):

Pacat, pactul a fost facut deja :/

| Mădă0611 a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Masochist, sau o s-o iei razna si o sa te sinucizi. :/

| CristiB93 a răspuns (pentru Mădă0611):

Vezi ca a facut pactul laughing Diavolul te va face acum sotia lui si nu ai scapare, deci Mada sa ma chemi si pe mine la nunta big grin sau poate sa ma pui Nas, ce zici?

| AvalohAlyn a răspuns:

Normal ca NU. Faima si banii sunt doua lucruri trecatoare in schimb mantuirea, credinta, iubirea de Dumnezeu Nu.

| PreaDulcePreaFin a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Macar faima si banii exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa vinzi ceva care nu este in posesia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca diavolul ar exista, as face pactul, dar nu pentru motivele enumerate de tine, ci pentru cunoastere si putere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata!:3
Ce as face eu cu faima si banii daca nu am restul, pace sufleteasca si iubire? Bunicii nostri erau mult mai fericiti ca noi si nu avau aproape de niciunele.Traim in stres tocmai din cauza ca vrem sa traim in lux si sa avem de toate. Daca mi-as fi dat seama mai devreme cat de importanta e iubirea, familia, sanatatea si linistea nu as mai fi unde sunt acum si nu mi-ar fi caruntit parul inca de la 20 de ani.

| Enki a răspuns:

Pai eu am facut pactu, si nu glumesc.chiar l-am facut.nu regret nimic.si nu iti vinzi sufletul pentru ceva la schimb, ci ii te alaturi.

| AnotherNimrod a răspuns:

Cum sa fac un pact cu el daca nu cred? laughing Cand o sa fac asta inseamna ca m-am lovit serios la cap si sper ca prietenii mei atei o sa ma faca sa-mi revin laughing

| CarlSagan a răspuns:

Tu asculti cedryk si dragonu si crezi ca rihanna si eminem fac parte din organizatia satanica si iudeo-masonica illuminati, nu?

| misterelvisz a răspuns:

Eu l-am amanetat, dar degeaba prefer sa fiu bun sa fac lucrurile din inima fara ipocrizie si dorm linistit! Si mi se pare absurd multi din jurul meu raman socati de sinceritate, in fine alegerea e a ta eu iti recomand sa faci totul din inima si vei deveni cine vrei cu adevarat.