| anonim_4396 a întrebat:

Se poate vindeca de homosexualitate?
Scuzati categoria, dar vreau din punct de vedere crestinhappy

PS:Am 17 ani.Nu mai stiu ce sa faccrying

101 răspunsuri:
| Chrisss23 a răspuns:

Incearca sa te uiti numai dupa fete si nu te mai gandi la... fa ceva in care sa uiti de asta si relaxeaza-te.

| NameoftheCentury a răspuns:

Chiar nu iti plac fetele, daca nu, ce iti place la baieti? Lol...

| M25M a răspuns:

Se poate vindeca de homosexualitate?----Este cumva o boala?

| Maxim96 a răspuns (pentru M25M):

Pai e boala cauzata de excesul de estrogensad

| Maxim96 a răspuns (pentru NameoftheCentury):

Nu ma trag fetelesad, ma atrag baietii.
Ce sa fac?crying

NOname
| NOname a răspuns:

Se poate vindeca de heterosexualitate?

NOname
| NOname a răspuns (pentru Maxim96):

Să te accepţi.

| sublime89 a răspuns:

Nu e o boala, doar crestinii o considera asa. Ateii sunt perfect de acord cu homosexualitatea. Inca un motiv sa devii ateuhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu la 17 ani ești așa îndoctrinat/ă? Mamă. Credeam că ești mai în vârstă.
Se poate vindeca. Aproape orice lucru se poate vindeca, acum depinde de persoană.

| Maxim96 a răspuns (pentru NOname):

Dar heterosexualiatea e naturala!

| Inferno a răspuns:

Cum adica din punct de vedere crestin? Crestinismul nu este o religie?

| Maxim96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai dar cum?
I-mi poyi da un sfat?

NOname
| NOname a răspuns (pentru Maxim96):

La fel şi homosexualitatea.

| Inferno a răspuns (pentru Maxim96):

Sunt mai multe tipuri de homosexualitate. Homosexualitatea hormonala de exemplu se poate transforma in heterosexualitate.

| Maxim96 a răspuns (pentru NOname):

Nu pot sa accept ca e natural.Normal ar fi sa fie barbat-femeie.

| RAY a răspuns:

Sigur nu faci misto de noi?

| andreiush25 a răspuns:

Nasol de tine...Roaga-l pe barbos sa iti caute o Eva si sa iti ia gandul de la Adami smug

| Maxim96 a răspuns (pentru RAY):

Nu ma nu fac nici un misto! Sunt intr-o mare dilema:sunt crestin si ma atrag baietii(adica sunt gay). Uita-te la primele mele intrebari ca sa-ti dai seamahappy

NOname
| NOname a răspuns (pentru Maxim96):

Dacă tu, cu tot fanatismul tău religios, cu toate credinţele tale obsesive... eşti în continuare atras doar de acelaşi sex - acest lucru fiind mai presus de dorinţele tale - atunci cum poţi să consideri că asta este ceva nenatural?

Aşa a vrut să te naşti zeul tău (după tine), deşi e prea ipocrit ca să o recunoască (desigur, nu el, ci homofobii şi inculţii care au scris Biblia, pretinzând că scriu în numele lui şi zăpăcind astfel zeci de generaţii).

Dacă homosexualitatea ar fi o alegere, un "păcat", nu s-ar regăsi şi în lumea animalelor, care chipurile nu au raţiune, nu au suflet şi deci nu pot alege=păcătui.

Acceptă-te şi fii fericit în pielea ta (până la urmă, nu fericirea copilului ar trebui să fie scopul suprem al oricărui părinte?... dacă tot te consideri un pui de zeu).

| Maxim96 a răspuns (pentru andreiush25):

Mai ma faci sa radlaughing

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

Crezi ca esti singurul crestin gay? asta nu e o rusine daca asa esti, asta e, macar ai fost cu o fata?

| andreiush25 a răspuns (pentru Maxim96):

:3 ...Nu serios acum..Probabil ca ai urmarit tu ceva ce te-a facut sa crezi ca tie iti plac barbatii...
Du-te si tu la biserica si cauta o maicuta mai tinerica si vorbeste cu ea despre problema ta. S-ar putea sa ai parte de o surpriza smug.

NOname
| NOname a răspuns (pentru andreiush25):

Crezi că nu le-a încercat deja pe toate?
http://www.tpu.ro/utilizator/aafaxh/intrebari/3/

| faringosept a răspuns:

Bai, nea Caisa, tu chiar n-ai altceva de facut decat sa pui numai intrebari la misto?
M-ai mancat, nu altceva, deja fac alergie cand "te vad"

| NameoftheCentury a răspuns (pentru sublime89):

Eu sunt ateu si nu sunt de acord.

| NameoftheCentury a răspuns (pentru Maxim96):

Barbatii nu au estrogen, o injectie cu testosteron si se rezolva.

| andreiush25 a răspuns (pentru NOname):

Woooow....Problema este smug GROASA. Asta e... unii sunt nascuti pentru a fii Solcani big grin.

| Maxim96 a răspuns (pentru faringosept):

Nu fac misto, asta e adevarul.Ce viat a mai am si eusad

| RAY a răspuns (pentru Maxim96):

Cum te atrage baieti, ce simnti cand i vezi, eu numi pot imagina asa ceva

| DarkOrbitMoon a răspuns:

1.Estrogenul e un hormon feminin.
2.Accepta orientarea sexuala pe care o ai.