| Inferno a întrebat:

Vreau sa ma apuc de citit Evanghelia Monstrului Zburator de Spaghete. ( http://www.klps.pl/pliki/gospel_fsm_eng.pdf ) Cu care parte ma sfatuiti sa incep pentru a putea asimila mai bine invataturile pretioase din aceasta carte?

5 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Succes. Ai mana libera. Cand termini, ia-o de la capat.

| Alcyon a răspuns:

Daca tu crezi ca religia se rezuma la a crede in "cai verzi", te inseli amarnic. E mult mai mult de atat. Ramai in lumea ta extrem de stramta. Nu faci decat sa demonstrezi cat esti de limitat si de stupid.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Alcyon):

Cine e mai limitat? Credinciosul care acceptă doar o religie ca fiind adevărată, sau necredinciosul care are posibilitatea de a se documenta despre fiecare religie și de a putea alege fie să creadă sau nu în vreuna dintre ele?

| Miauti a răspuns:

Sa incerci si "Isus robotul de bucatarie care ghiceste viitorul"

| Bringmelight a răspuns:

Foarte fain. Daca ar fi in romana, ne-am distra pe cinste citind-o.