| anonim_4396 a întrebat:

Am luat antibiotic 2 saptamani, primul a fost amoxicilina urmat ceva timp apoi schimbat cu claritromicina, dupa 5 zile e oprit si am inceput sa am efecte adverse de 2 zile, nu inteleg ca sunt aici,nu simt contact cu realitatea si atat am, azi merg la doctor sa spun efectele adverse, daca stiti cumva ce pot face sa imi treaca efectele adverse m-as bucura sa imi lasati un mesaj aici.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Judecand dupa ora cand ai postat aceasta intrebare la 4 dimineata, tind sa cred ca esti extrem de obosit si ti s-a facut rau din cauza obosealii excesive.

Pierderea noptilor fara somn duc la: ameteli, dureri de cap, lesin, probleme psihice grave samd.

| Guraleului321 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt in Anglia, tu esti in Romania

| Violleta2022 a răspuns (pentru Guraleului321):

Eu sunt in Australia

| Guraleului321 a răspuns (pentru Violleta2022):

Atunci NUMAI comenta distruso

| Violleta2022 a răspuns (pentru Guraleului321):

Multa, enorm de multa nestimire din partea ta.
Incapabil sa intelegi si sa aprecizei un sfat, taci din gura, mai ales cand esti bolnav.
Nu mai jignii useri de pe forum, ca risti raportare si blocarea contului.

| Guraleului321 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu risc nimic din momentul ce tu nu stii cum sa vorbesti si nu imi explici corect, a trecut am invatat sa le controlez si sunt bine stai tu calma ca nu am nici o problema din care ai specializat tu, numai comenta asa la toti ca altfel primesti injuraturi asa ca papa si sa ai o noapte/zi frumoasa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Guraleului321):

Esti doar un copil rasfatat, fara bun simt care nu meriti ajutorul nostru, dupa cum raspunzi la toata lumea pe aici.

| Guraleului321 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ti am vorbit destul de frumos ce am putut realiza, tu ai pierdut si accepta asta numai fa pe nifomana, asculta si baga bine la cap ca eu am fost bine si tu ai dat informatii false la cam toate intrebarile SI PUNT NUMAI VREAU SA AUD NIMIC.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Guraleului321):

Rusine parintilor care te-au crescut si nu au stiu sa te educe, ca nu asa vorbesti cu un adult, care incearca sa te ajute.

| relian a răspuns:

Nu mai lua antibiotic dupa ureche.E mai bine sa consulti un medic sa stie ce infectie ai, apoi ala iti spune ce antibiotic trebuie sa iei si cate zile.
Faptul ca te simti naspa este pentru ca unele persoane au reactii fata de anumite antibiotice, deci ce ai luat tu are efect secundar, poti vomita sau aveam ameteli etc, atunci nu mai iei, spui medicului ca nu te simti ok cu alea si poate sa iti dea alt antibiotic.

| Guraleului321 a răspuns (pentru relian):

Am spus ca am fost la doctor, ce naiba aveti toti...

Răspuns utilizator avertizat
| NuCitescNotificari a răspuns (pentru Guraleului321):

Mergi la medic!

| relian a răspuns (pentru Guraleului321):

Serios,asa ai spus? Poate ai vrut sa spui,dar ai uitat laughing ia mai citeste odata ce ai scris, arata-ne si noua unde ai scris ca ai fost la doctor ok? Ai scris ca urmeaza sa mergi pentru ca te simti naspa, dar nicaeri nu ai spus ca ai fost la doctor si ala tiar fi dat antibiotice bla bla.
Deci toti is normali, tu se pare ai ceva probele de comunicare, ori nu stii sa te exprimi, ori atat poti.

| Guraleului321 a răspuns (pentru relian):

Am spus ca;( azi merg la doctor) si tu ai comentat dupa ce am fost, deci da, am fost

| relian a răspuns (pentru Guraleului321):

Eu am raspuns la intrebare, raspunsul a fost in aceiasi zi cred, doara ca tu esti in fata cu 8 ore de aia apare asa ca eu am raspuns dupa o zi.
Dar nu conteaza asta, raspunsesem la ce ai intrebat.

E ok nu e nici o chestie, sa fii santos, bine ca ai fost, si mai bine e daca ai rezolvat, aia e tot ce conteaza.

| Guraleului321 a răspuns (pentru relian):

Multumesc frumos, la fel si mersi pentru intelegere :*

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca le-ai oprit e bine. O sa-ti treaca. Dar ai avut si vreun atac de panica cumva? Pt ca simptomele astea sunt mai degraba specifice atacului de panica. Poate fi si de la medicamente

| Guraleului321 a răspuns (pentru Furnicuta000):

A agravat atacul de panica si tine deja de 2 zile