| anonim_4396 a întrebat:

Am o gramada de cosuri pe fata! Toate colegele mele sunt perfecte!
Chiar in dimineata asta mi-a iesit unul mare in frunte! Mie si rusine sa merg asa pe strada sau sa ma duc la scoala fiindca si colegele si cei din scoala si lumea de pe strada se uita ciudat la mine! Nici nu mas mai duce azi la scoala! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BYU_5211 a răspuns:

Sa ai mare grija de ten, igiena e foarte importanta si cu timpul o sa mearga ele... Gandeste-te ca toti am trecut prin asta, sunt problemele specifice varstei, nu ai ce sa faci...

| wolder a răspuns (pentru BYU_5211):

Ok mersi!

16 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee de cel putin 3 ani,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Borcanul se tine la frigider.Bafta!

| wolder a răspuns (pentru onasis1961):

Cam greu de facut! Tre sa le si cantarescrolling on the floor?

| Lacoste a răspuns:

Buna.Cel mai bine te duci la medicul dermatolog si el iti va da cel mai bun tratament pentru tine, pentru ca ce ii prieste cuiva, poate pentru tine are efecte negative.

| wolder a răspuns (pentru Lacoste):

Am fost la 2 doctori dermatologi si mi-au dat vreo 4-5 tratamente si cu niciunul nu mi-a trecut!

| BlackNights a răspuns:

In primul rand te inteleg destul de bine.In al doilea rand du-te la un dermatolog sa iti zica ceea ce e cel mai bine pentru pielea ta, nu experimenta singura, ca poti ajunge si mai rau.Cat despre colegele tale, fii fara griji poate o sa fie "lovite" de acnee mai tarziu, si atunci ai sa te uiti tu ciudat la ele(eu pana pe la 20 de ani nu prea am avut pb mari,dar acum de un an ma tot lupt cu cosurile). Daca vrei sa faci experimente pe fata ta singura,fara sa consulti un medic,experimenteaza folosind produse naturiste, eventual direct din bucatarie(documenteaza-te intai; mierea de albine e cea mai buna)pentru ca chiar daca nu o sa des rezultate, rau nu o sa iti faca. Sper ca ti-am fost de folos.

| gabygi a răspuns:

Asta nu-i o rusine cunosc fete care au avut tenul extraordinar de frumos si dupa 2 3 ani s-au umplut d cosuri deci nu te stresa mergi la un dermatolog fa-ti niste analize si el va sti ce trebuie sa faci Mult succes incontinuare si nu te descuraja!

| EmaEmax a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca tine si uite cum procedez eu, beau multa apa (cam 8 pahare de apa pe zi),nu-mi pun mainile pe fata,mananc sanatos, ma spal dimineata si seara cu un sapun de la SEBAMED cu ph 5, 5 pentru ten acneic care e foarte bun, costa cam 26.79 lei si il gasesti in farmaciile Sensiblu...din cand in cand mai folosesc si masti cu miere se albina si scortisoara sau castravete ras. nu am scapat defintiv de ele dar oricum e mult mai bine ca inainte.

| anemona18ida a răspuns:

Du te cumpara un clearskin de la avon

| V3ra a răspuns:

Iti dau un sfat:spala-te cu sapun pe fata Dove sau Protex, si du-te la farmacie si cumpara-ti Zinerit! o sa vezi diferenta!

| IonutPutinica a răspuns:

Pune-ti peste cos o cucata de ceapa fripta

| florinnica83 a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| wolder a răspuns (pentru florinnica83):

Da am vazut advertismentul!

| SonataArctica a răspuns:

Domne fereste cum **** mea ai impresia ca se uita toata lumea la tine pentru cateva cosuri?!?!?!?! Si colegele tale o sa aiba si daca nu au este pentru ca\ probabil se duc la salon.Doaaaaaaaamneeeeee estri prea stresata pentru atat lucrulaughing))
Serios
Multa Bafta

| Whittyfluffy a răspuns:

Iti dau un sfat stoarcele ca no sati mai apara si crema ca aloe vera si miere e buna dar eu le stork si-mi place tenulhappy

| CrySYTA a răspuns:

Cumpara de la farmacie Retin-A e o crema foarte buna. Nu terebuie folosita prea multa ca arde pielea. Si sora mea o foloseste si e foarte buna. Bafta