| swordman a întrebat:

Am o problema! Ar trebui sa ma ingrijoreze faptul ca am 13 ani si nu am avut o ejaculare pana acum? daca da de ce / FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inca nu esti dezvoltat sexual.De ce te mira? Unii se dezvolta mai de timpuriu altii mai tarziu.Ai doar 13 ani. Vrei ca la 14 sa faci copii?

| Rockat a răspuns:

Freaca mai tare, eventual uită-te si la o poza cu vreo fata.

| CaLyStuu a răspuns:

Ai incercat sa te masturbezi si nu ai ejaculat nimic? sau la ce te referi?

| swordman explică (pentru CaLyStuu):

Da, si nu am ejaculat. oare nu imi functioneaza testiculele sau nu si-au inceput inca activitatea. in rest am par pubian, axilar, cosuri dar nu ejaculez

| CaLyStuu a răspuns (pentru swordman):

Pai da, asa e la inceput. Nu ejaculezi nimic, dar cu timpul vei incepe sa ejaculezi mai mult. Cel putin fenomenul asta incepe pe la 13 - 15 ani. Nu ai de ce sa te ingrijorezi, poti sa te masturbezi, nu chiar des, 1-2 ori pe saptamana, fiindca e sanatos, dar nu e bine sa iti intre in obicei acest lucru. Daca te intrebi de ce e sanatos, pentru ca rinichii elimina substante toxice corpului mai repede. Dar dupa cum am spus, sa nu iti intre in obisnuinta.