| Marily1997 a întrebat:

Am venit cu 2 ore in urma de la stomatolog si de atunci nu mi sa dezmortit limba, nu simt nimic cind ating ceva cu limba, cit va mai dura oare si de ce tine asa de mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xDxDxDxDxD a răspuns:

Va mai dura ceva timp... Oricum. daca nu-ti musti limba sau falca sau buza, maine va fi la fel ca inaintewinking

7 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi trebuit deja sa incepi sa simti cate ceva. http://www.i-medic.ro/stomatologie/extractia-dentara

| Fatamuntilor a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi sitiatie.Nu dureaza mai mult de 2-3 ore efectul anastezicului!

| matrix100 a răspuns:

Rabdare fara tutun happy

| Marily1997 explică (pentru matrix100):

Eu nu fumez.

| matrix100 a răspuns (pentru Marily1997):

Exact asa ziceam si eu, FARA

| aurita1 a răspuns:

1.Poate e mai puternica anestezia.
2.Anestezia nu trece imediat.
Sper ca am ajutat. big grin