| MadaMadalici a întrebat:

Buna de cateva zile am niste dureri stomalcale groaznice. Duminica am fost la piscina cu niste prieteni, atunci a inceput sa ma doara capul groaznic urmat de niste dureri de stomac, putina febra spre seara si o stare de discomfort. Ieri capul nu ma mai durut in schimb m-a durut burta si stomacul...starea de discomfort continuand+ o durere in spate si aparatia a doua afte bucale. Iar astazi am dureri de stomac care tiind sa dureze in jur de 20 de secunde apoi ma lasa si tot asa(foarte dureroase), tot astazi eram la mall si dintr-o data cu durerea stomacala am inceput sa am o transpiratie rece si o stare de ameteala.
Ce credeti ca ar putea fi? am fost la farmacie iar doamnele de acolo mi-au spus ca este insolatie sau toxiinfectie alimentara.Am 17 ani.
Multumesc anticipat si va dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu e insolatie ca aia nu te tine 3 zile.
Eu cred ca ai luat un microb de la apa din piscina.Transpiratia rece si ameteala reprezinta niste simptome derivate de la durere, este modalitatea prin care coprul tau raspunde la durere.Mergi la un medic de boli infectioase, spune-i de faza cu piscina si sa iti faca niste analize.In cazul in care iti spune ca totusi nu e nimic bacterian, consulta un gastreoenterolog

| pirla a răspuns:

S-ar putea sa ai insolatie sau poate te doare stomacul din cauza ca ai facu gastrita.Du-te la medic si o sa rezolve ei. Funda?

| MadaMadalici explică:

La 20 minute dupa ce ammancat am incepu sa am regurgitatie gastroesofagiana si astazi dupa 2 zile am avut de 2 ori scaun sub forma de diaree.

| Mark2012012 a răspuns:

Insolatie

| Laurentiu_Andrei_1995 a răspuns:

Problema este insolatia. De la aceasta afectiune, corpul se manifesta in mai multe feluri inclusiv prin simptomele care le-ai specificat mai sus. Bafta!