| Lorena08 a întrebat:

Buna seara TPU.Azi dimineata mi-a iesit un herpes la buza si tind sa cret ca este din cauza faptului ca mi-a fost frig ieri seara cand m-am intors spre casa si mi-a scazut imunitatea corpului.Insa,m-am saturat sa astept cate o saptamana sa treaca. Cei care intampina ca si mine des problema stiu ce discomfort creaza.Stiu de toti plasturii si toate cremele, insa oricat de eficiente ar fi, toate il trateaza in aprox o saptamana.Nu spun ca vreau sa-mi treaca maine, dar as vrea sa se vindece macar in 2-3 zile, nu o saptamana.Stiti vreun tratament naturist sau alte "smecherii" care l-ar putea vindeca mai repede? Nu este foarte mare, dar e jenant! Va rog sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ca tratament naturist, îți recomand tinctura de propolis pe care o aplici cu un tampon de vată sau cu un bețișor, și după ce bei ceai negru, masezi zona respectivă cu pliculețul rămas.
Poți folosi suplimentar și unguent Aciclovir, pentru a grăbi dispariția acestuia.
Sănătate!

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Lorena08,
Se găsește la orice plafar, și costă în jur de 10-15 lei sticluța de 50ml și într 40-50 lei sticluța de 150ml.

| PinkPanther a răspuns:

Si eu am aceiasi problema, mie imi trece cu aciclovir crema si plastile. Le tin tot timpul in casa.

| LeeJiEun a răspuns:

Sunt la farmacii solutzii pentru herpes. Daca te dai iti va trece in 3-4 zile. Sper sa iti treaca intr-o zilaughing fundita?big grin

| Lorena08 explică:

Pentru ÉrotiqueConseils : De unde cumpar aceasta "tinctura de propolis "?