| adrili10 a întrebat:

Buna TpU am o itrebare de dimineata am simtit un junghi slab in partea dreapta putin mai in spate si sub coaste dar si o parte din coastele de pe partea dreapta. Oare de ce.Dau funda care ma ajuta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Buna urdaadrian, de obicei durerea în partea menționată de tine se asociază cu probleme ale rinichilor.
Dacă aceste dureri sunt constante și provoacă doar un mic disconfort, probabil că este vorba de puțin nisip la rinichi. Dar în cazul în care durerile sunt puternice posibil să fie deja piatră.
În general se face o radiografie sau ai putea să reduci consumul de băuturi carbogazoase și alimente bogate în calciu și să crești consumația zilnică de apă și ceaiuri, pentru a vedea dacă durerea se diminuează sau dispare.

| adrili10 explică (pentru TSO7):

Cate o data le simt foarte foarte slab.Nu este nimc puternic.

| Daniel2836 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat eu m-am dus la u doctor si mi-a zis sa iau Osteocare

| dreamgirl94 a răspuns:

Durerea de obicei iradiaza.Pot fi mai multe cauze:junghi intercostal, dureri de rinichi, iradieri de durere de la nivelul stomacului sau inimii, etc. Daca durerea persista sau se accentueaza mergi la medic.