| Anitta97 a întrebat:

Ce pot face sa ameliorez durerile menstruale? 3 zile la rand am niste dureri ingrozitoare! Ce pastile metode pot incerca? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Aimèeeee a răspuns:

Pe mine rar de tot ma doare burta.
Poti lua nurofen si incearca sa iti relaxezi muschii stomacului, odihneste-te o jumatate de ora stand pe burta si te vei simti mai bine. La mine merge. happy

| Anitta97 explică (pentru Aimèeeee):

Mersi :* functioneaza laughing

| Aimèeeee a răspuns (pentru Anitta97):

Ma bucur! big grin te pup happy

| Anitta97 explică (pentru Aimèeeee):

:*

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceai de mușețel, sticlă cu apă caldă pe burtică.
Consultă și un medic homeopat.
Pa, pa.

| ascovit a răspuns:

Salut!
Si eu am niste dureri ingrozitoare in "perioada vesela". Eu iau "Solpadeinde" comprimate si ma declar multumita.
Indicat ar fi sa ceri si sfatul medicului de familie. Cunosc fete care mereu se plangeau de dureri si nici pastilele nu isi faceau efectul, si in acea perioada practic stateau inchise in casa si chiar vomau. Li s-au prescris injectii : metoclopramid, no-spa, zentiva.
Totusi, raman la varianta cu pastile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nurofen sau No-Spa.happy

| MariusGomoi a răspuns:

Pe mine intotdeauna ma ajuta Ketonal

| didu73 a răspuns:

Buna,incearca ibalgin, eu il folosesc mereu cand am aceasta problema si isi face foarte bine efectul.Cand te doare strage genunchi la piept inspira aer pe nas si expira pe gura si in acelasi timp candestete la ceva frumos, placut, asa creierul tau va produce endorfine pentru ameliorarea dureri.Bafta!

| TCI a răspuns:

Ketonal Forte 100mg, mie cel putin imi trece durerea in 5 min happy

| thepowerofmusic a răspuns:

Nurofen pentru dureri menstruale.iti ia durerea'' cu mana''!