| SmarandaAurelian a întrebat:

Buna ziua. Ce inseamna neutrofile 48, 3 eozofile 1, 2 si nr. Eozofile 0, 06. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| adryang78 a răspuns:

Neutrofilele și eozinofilele sunt tipuri de celule din sânge. Probabil ai făcut niște analize, nu?
Valorile acelea sunt cele rezultate la analize. Medicul de familie îți poate interpreta rezultatele. Dacă nu ai răbdare, caută pe net limitele în care se înscriu valorile normale și compară cu ce ți-a ieșit ție.
Sănătate multă.