| MirceaBgn a întrebat:

Ce ziceti despre suplimentele nutritive XPLODE (cele la pliculet)?

Sunt OK? happy Pentru ca fac sala de cam 1 an jumate sau mai bine pe curat si vreau sa mai ajut crestere cu ceva... happy ca acum nu sunt nu stiu ce rezultate...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| SindyR a răspuns:

Nu sunt cele mai bune, dar poti sa le incerci fara grija. Sunt OK si intr-adevar poti vedea o crestere a masei musculare mai rapida. Incearcale cu incredere.
Bafta!

| Cosmin86 a răspuns:

Eu nu as lua xplode vara, si daca vrei ceva mult mai bun ia no-xplode de la bsn, e de 10 ori mai bun.

Daca dupa 1 an jumate nu prea ai rezultate clar ori nu te antrenezi corect ori nu ai o alimentatie corecta.

- Ce alimentatie pentru masa musculara ai?
- Ce antrenament ai?

Dupa ce pui astea 2 la punct vorbesti de suplimente.

| whoknowsit a răspuns:

Orice ajutor e bine venit, dar nu sunt cele mai bune;). Daca ai ceva bani pusi deoparte si chiar vrei ceva care sa te faca rapid un pachet de muschi incearca http://www.xtremepower.net/ro/

| Cosmin86 a răspuns (pentru whoknowsit):

E o prostie produsul ala, un produs rusesc bazat pe oxid nitric, sunt altele mult mai bune

| MirceaBgn explică:

Cosmin, fac asa: Luni, vineri: Piept biceps, MArti, sambata: spate, miercuri: picioare, joi: umeri+trapez, si cam de 3-4 ori pe saptamana abdomene pe langa ce am zis. Si nu e vorba ca nu se vede deloc, dar vreau mai ca lumea big grin si nu mai am chef sa astept :p.

Nu stiti, site-ul pronutrition[dot]ro e de incredere? happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru MirceaBgn):

Da si tu reply pe numele meu, sa primesc notificare cand raspunzi happy

da, normal ca e, e una din cele mai vechi firme de suplimente din Romania.
Si oricum platesti DUPA ce soseste produsul, nu platesti niciodata in avans.

Si daca vrei sa cresti mai repede, cu programul ala cresti mai LENT, iti soliciti prea mult muschii, doar cu steroizi ar functiona un program ca al tau, muschii se dezvolta in perioada de odihna.

Eu recomand :

luni - piept biceps
marti - picioare ( nu faci spate marti, ca bicepsul participa la ex. pentru spate si nu e refacut dupa ziua de luni )
miercuri - pauza
joi - spate+trapez
vineri : umeri+triceps
sambata, duminica - pauza

Nu te astepta sa cresti mai repede doar cu un supliment daca nu mananci corespunzator ( 4-5 mese pe zi bogate in proteine ).

| MirceaBgn explică (pentru Cosmin86):

Mananc de 4 ori pe zi, manc pranzul, in general cereale cu lapte, pranzul o masa calda (supa + felu 2 ceva) si cina in general ceva salam cu legume (rosii, etc.) tongue + ceva gustari intre mese. Multumesc de sfathee hee.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MirceaBgn):

Cu placere, nu uita, proteine = carne, lapte, branza, oua, cele mai importante alimente, eu as inlocui salamul ala cu un piept de pui sau un peste happy