| Lalaaal a întrebat:

Crema depilatoare este buna? Mi-am luat una de la Farmec cu omega 3 in 3 minute dar am auzit ca nu e prea bine sa te epilezi cu crema ca iti creste parul mai gros... e adevarat? Daca da cu ce sa ma epilez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SugarLips a răspuns:

Buna! Am auzit si eu de cremele acestea insa nu iti recomand. Ce-i drept nu te va durea insa cum ai spus si tu parul va creste mai gros si mai des. Am auzit ca parul dupa ce a fost dat cu crema va creste inapoi in aproximativ 2 saptamani. Cu ceara este cel mai bine sa te epilezi. Sper ca te-am ajutat! happy

| Lalaaal explică (pentru SugarLips):

Mersi mult pentru sfat :*

| SugarLips a răspuns (pentru Lalaaal):

Cu mare placere! Ma bucur ca ti-am putut fi de foloslove struck

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| eandopuncttk a răspuns:

Putina benzina si un chibrit happy

| Coroban_Raluca_1992 a răspuns:

In ultimul timp se foloseste tot mai des epilarea cu zahar si este mai putin dureroasa decat benzile cu ceara.
http://www.mayasecret.com/......tructiuni/

| AdInA91 a răspuns:

Eu folosesc crema depilatoare tot de la Farmec, dar cu omega 6 si extract de musetel in 3 minute si sunt multumita de rezultatul lasat.

| Bubbllessss a răspuns:

Este buna si crema dar mai bine te epilezi la un salon, cu ceara. big grin

| valentina0309 a răspuns:

Incearca benzi depilatoare cu ceara eu le folosesc si sunt super multumita!