| anonim_4396 a întrebat:

Daca ti-a venit menstruatia la ce varsta va veni ciclul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ori ciclu, ori menstră este același lucru, pierderea lunară de sânge la o fată/femeie dacă nu a fost fecundat de spermatozoid, ovulul. Apare o dată la 28 de zile, dar este considerat normal dacă vine ori la 26 de zile ori 30.
Regula este între 12-14 ani, dar sunt cazuri în care vine mai devreme sau mai târziu cu un an de zile.
Pa, pa.

| GuessWho a răspuns:

Daca ti-a venit capul, la ce varsta iti vine mintea?

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru GuessWho):

Deci ti-as da eu fundita pentru raspunsul asta rolling on the floor

| GuessWho a răspuns (pentru SchiZz20CMrecords):

Thanks!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ti-a venit mensrtuatia ii grav din pacate nu o sa iti mai vina ciclu numa menstruatia sadsadsad ce pacat ca nu esti atentacrying imi vine sa plang nu alta, sa mor eu rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doamne ma minunez si asa ceva nu am vazut decat pe TPU de unde naiba apareti.ca sigur de pe Terra nu esti.cati ani ai?

| zuzualina a răspuns:

WT...in ce cls esti? rolling on the floor
mai treci pe acolo
menstruatia = ciclul

| BonneLess a răspuns:

Cu 3 ani mai tarziu laughing).

| Anonim134 a răspuns:

Menstruatie=ciclu laughing

| pufy6646475 a răspuns:

In viata urmatoarelaughingmenstruatia si ciclul sunt exact acelasi lucru.

| Loveyourself a răspuns:

Dooomne e una si aceeasi cati ani ai?laughing

| Foartesecret a răspuns:

Ohorolling on the floor)) prostia doare?

| mir3lutzaa a răspuns:

Menstruatie inseamna ciclu

| BlackStar17 a răspuns:

Menstruatia si ciclul e acelasi lucru

| Al3xVS a răspuns:

Sunt baiat da ...menstruoatie.sau ciclu e tot una...

| theprettylittleliars a răspuns:

Este acelasi lucru