| Ruxandra15 a întrebat:

Hei. Deci aseara parintii mei s-au certat rau si mama s-a enervat si a trantit usa.In momentul ala geamul s-a spart si sa taiat rau la picior. Toata casa este plina de sange am strans cat am putut. Problema este ca mie imi este rau de la sange. Eu astazi am avut test si cand sa invat aseara hop au inceput sa se certe. Am tipat la ei pentru ca nu mai pot de cand sunt la scoala tot timpul se cearta am ajuns sa-mi doresc moartea. Astazi am fost si la psiholog. Nu pot sa merg zi de zi la psiholog o sa zica omul ca sunt nebuna. Intrebarea este: Ea nu a mers la medic nici aseara si nici azi. Poate sa pateasca ceva daca nu mai sangereaza? Specific ca aseara cand i-am desfacut bandajul era vanata si are o gaura de vreo 2 cm si 1 adancime.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
33 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns (pentru Ruxandra15):

De la prea mult bine ti se trage asta...sau poate e doar un refugiu din realitatea de acasa. Treaba de psiholog. Unii se retrag in bautura, altii in mincare, altii in shopping... :/

| Ruxandra15 explică (pentru KodrutZ):

Anul trecut facusem obsesie pentru cumparaturi. Deci pur si simplu in perioada iernii totul imi placea si imi trebuia. Vara asta ca am stat numai in casa nu am cumparat mare lucru. Concluzie:statul acasa te scapa de mania cumparaturilor.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ruxandra15):

Concluzie eronata. Daca stai acasa, ai card si ai internet... mama-mama. Stii ce ma maninca deshtele de niste cd-uri/dvd-uri zilele astea? Mai ales ca am vreo 400+ USD ramasi in PayPal... insa e foarte important sa iti stabilesti niste targeturi precise cind e vorba de cheltuieli/economii. In cazul meu, la primavara e treaba de ingradit o bucata de pamint unde vom planta o casa, si e vreo 10.000 RON un nenorocit de gard.