| anonim_4396 a întrebat:

Salut, din primavara am inceput sa am alergie cand ieseam pe afara imi apareau puncte rosi pe piept si mai nou si pe brate am fost la medic si mi-a spus ca fac alergie de la praf si de la soare si mi-a recomandat un sirop care nu ma ajuta cu nimic.Ce sa fac nu ma mananca dar arata ciudat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Buna! Ce specializare avea medicul care ti-a facut consultul? In general pentru astfel de probleme trebuie un consult de specialitate dermatologic. In cazul in care nu ai fost la un dermatolog iti recomand sa te duci. In schimb daca ai fost deja la un medic specialist iti recomand sa mergi din nou la medicul dermatolog in vederea schimbarii tratamentului! In general pentru alergi se dau medicamente care fac parte din grupul antialergicelor. Siropul pe care ti-la recomandat medicul se numea cumva Aerius? Exista si tablete care se pot administra pentru a nu face alergie.

| Anonim15555555555555576 a răspuns (pentru iulian1302):

Am fost la doctorul de familie si mi-a spus ca nu e nimic grav si nu trebuie sa merg la alt doctor specialist, siropul este Aerius.

| Elish090 a răspuns:

Trebuie să fie de la flori... de obicei puful de păpădie.

| Anonim15555555555555576 a răspuns:

PS:alergia dispare in 20 min daca stau la umbra.