| j0keb0yzz a întrebat:

Astazi am baut din greseala dezinfectant de maini.Imi puteti spune ce s-ar intampla? FUNDA.As vrea un raspuns cat mai rapid sunt foarte agitat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Ce senzatie ai? Am facut acelasi lucru, bea multa apa cu sare pana iti vine sa vomiti si apoi vomita tot, cana dupa cana. Daca nu iti vine sa vomiti te poti vomita cu degetele in gat. Dupa ce ai facut asta o zi sau doua sa stai pe iaurt.
O zi placuta,

| j0keb0yzz explică (pentru MeConstantine):

E o senzatie de ameteala

5 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Tu inca nu ai facut cu sare, trebuia sa faci imediat sad Du-te la medic

| XmimiX a răspuns:

Cred ca ar trebui sa margi la un medic cat mai repede...

| Stefan_Ionut_Danyel_1989 a răspuns:

Ar trebui sa pleci cat mai repede la spital

| BruthalHeart a răspuns:

Ar fi indicat sa mergi la un medic sepecialist pentru o consultare