| CrissuCrissPwpic a întrebat:

BUNA! Imi puteti spune cum pot sa fac sa nu imi mai fie frica sa vorbesc cu tatal meu despre tot ce mi se intampla? Vreau un raspuns sincer si rapid! DAU funda pentru cel mai explicit raspuns

Răspuns Câştigător
| Carmen27 a răspuns:

Asta depinde foarte mult de relatia pe care o aveti. Cel mai bine este sa ii spui in fata tot ceea ce vrei sa ii spui, sa iti faci curaj. Prima data va fi mai greu dar dupa te vei obisnui, si asa, comunicand mai mult, va veti intelege si mai bine si veti avea o relatie parinte-copil mai placuta, cu mai multa intelegere. In concluzie trebuie sa iti iei inima in dinti si sa vorbesti cu el, nu exista o cale usoara.

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Sa te gandesti ca el are niste trasaturi de personalitate-probabil mai dur, probabil critica excesiv-dar nu iti vrea raul. Daca apar situatii grele in viata este nevoie ca parintii sa afle despre ele si sa va sfatuiti cum sa le faceti fata impreuna.