| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut TPU,o prietena de a mea intreaba in cat timp ajungi anorexica? am nevoie urgent de un raspuns concret, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Axelrunda a răspuns:

Salut, in primul rand conteaza de cum este: Este mai grasuta, normala? Pentru un om normal dureaza in jur de 4 luniwinking

| Andreeaioan115 explică (pentru Axelrunda):

E normala are.163 si 53 de kg aproape 15 ani

| Axelrunda a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Dap, cam in 4 luni. Dar nu ii sugerez, la baieti, le plac fetele bine facute si cu forme frumoasewinking

| RAY a răspuns (pentru Axelrunda):

In 3,4 luni? un organismul care se afla in foamete permanenta in mai putin de 30 de zile va vi in pragul morti, nu ai nevoie de 3, 4 luni, nu mai manci nimic 2, 3 saptamani si gata devi extrem de slab, de asta depinde greutatea initiala = grasimea din organism, masa musculara etc

chesti care voi nu le invatati la biologie vad, metabolismul cand intra in criza de energie primara apeleaza la grasimi ca apoi sa apeleze la masa musculara ca apoi sa se tot consume pana mori prin stop cardiac

11 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Stiu ca nu e vorba de o prietena de-a ta, ci e vorba de tine, esti prea obsedata sa devii anorexica.

| Clorox a răspuns:

Sa stea dracu cuminte, nu-i de joaca cu asa cevawinking

| Valentinaldoilea a răspuns:

Nu incerca, nu ajungi repede.

| Andreeaioan115 explică (pentru Valentinaldoilea):

Dar in cat timp?

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Chiar si citiva ani, depinde. Dar nu 4 luni cum spune mai sus.

| Andreeaioan115 explică (pentru Valentinaldoilea):

Nu prea cred, sunt cazuri cand si in 2-3 luni ajungi in special daca faci si sport. Depinde de matabolism.

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Mentionind sportul, cred ca faci confuzie. Nu e vorb de slabit. Anorexia e o boala... te las sa cauti.

| RAY a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu deinde de metabolism asta e un mit fabricat de grasi, nu manci slabesti simplu, nu sa gasit inca metabolism care sa nu slabeasca cand nu manca, nu exista asa ceva, faza proasta e ca te ingrasi rapid dupa foamete