| Ștefaniacojocaru12 a întrebat:

Buna,TPU! Vreau niste idei de Cina,avand în vedere că nu am brânză,snitel,salata, nu îmi plac roșiile...Cel mai bun răspuns primește funda!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ceai si paine prajita sau biscuti.

| Violleta2022 a răspuns:

Mancaruri de: fasole, cartofi, varza.
O cina mai usoara poate fii compusa dintr-o cana de ceai, sau lapte cu paine si branza, sau biscuiti.

| Bula a răspuns (pentru Violleta2022):

Cam "grele" (de digestat) pentru o cina... happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru Bula):

Termenul corect de mistuire/procesare a alimentelor in organism este "digerat" nu digestat, chiar daca procesul se cheama digestie sau digerare.
Pentru mai multe lamuriri, vezi DEX-ul! happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un iaurt.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Caramelizeaza o para in putin ulei masline cu o lingurita miere si condimente. Pune feliile de para peste spanac sau orice verdeata ai prin casa. pestele este iarasi usor, carnea de pui, de curcan. Naut sau orez cu ciuperci, supe crema poti face din multe legume sau ciorbe. Iaurt cu o lingurita de miere cu seminte de care-ti plac, in. floarea soarelui, bostan, seminte de chia, etc. Bostan copt ca tot e sezonul si e foarte ieftin si trebuie doar pus la cuptor, paine prajita cu usturoi si eventual o lingurita ulei masline

| zaratu a răspuns:

O salata de cruditi
Un iaurt cu cereale
Un peste la gratar, cuptor cu legume la gratar, cuptor
Doua felii de paine prajita cu unt, sunca de pui slaba