| anonim_4396 a întrebat:

Ce alimente predomina in alimentatia oamenilor de la oras spre deosebire de a celor de la sat?

2 răspunsuri:
| Kannaaaaa a răspuns:

Cei de la oras mananca mia mult fast-food deoarece e mai la indemana, imediat se pot duce la un chioshc sa`si cumpere snacks`uri. Cei de al tara mananca mult mai natural, mancarea fiind gatita in casa, preparate cu produse direct de la natura, fara toxine sau altceva.

Ex. alimente de la oras: pate, pizza ( cumparata), legume ( cumparate de pe piata cu tot felul de toxine cu care au fost stropite pentru a fi mari si frumoase) tot asa si in cazul fructelor care sunt aduse adesea din export, lapte, oua, sunca, carne, pulpe...toate cumparate si injectate.

Ex alimente de al tara: lapte, sunca, oua, carne direct de la animale, paine facuta in casa, legume si fructe crescute in gradina, natural.

| ZZG a răspuns:

Pai eu acasa mananc numai mezeluri,chipsuri si nu mananc fructe mai deloc
in schimb cand merg la tara mananc legume,fructe si alte cele,pentru ca sunt ale mele, din propia mea gradina, si le mananc cu placere.trage singur concluziilehappy