| anonim_4396 a întrebat:

Meseria de sudor este grea sau usoara? cu ce se ocupa acesta?

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Este o meserie nesanatoasa, in special datorita gazelor. Se invata destul de usor sa sudezi, dar e greu sa ajungi un sudor bun, si numai sudorii buni au cautare pe piata.

| glasx a răspuns:

Majoritatea oamenilor care lucreaza ca sudor nu rezista pana la 50/55 de ani in domeniul asta din cauza riscurilor care si cu protectie tot o sa le ai(fiecare meserie cu riscul ei)in general poti ramane orb.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru glasx):

Sau sa dai in cancer din cauza noxelor inhalate in plamani si nu numai.

| Dănuț_Adrian_1998 a răspuns:

Pai un sudor e acea persoana care trebuie sa efectueze conexiuni intre diverse parti metalice prin intermediul tehnicilor de sudură si este o meserie grea zic eu deoarece sunt foarte multe riscuri de accidentari unele fiind si fatale nepurtand echipament! Si totuși se castiga bine... sper ca te-am ajutat!