| Aalexander a întrebat:

Salut.
Imi plac foarte mult clatitele, mananc de cateva ori pe saptamana, de aceea nu mi convine sa stau asa mult sa le fac.
Pun toate ingredientele in blender, le invart 1 min apoi pun amestecatura pe foc si imediat sunt gata.
Vroiam sa va intreb daca a incercat cineva sa omogenizeze laptele cu banana, sa faca o pasta, apoi sa adauge restul de ingrediente. Credeti ca vor iesi bune? sau vor iesi cum trebuie?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

N-am incercat, dar ideea este foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrei tu, in bucatarie nu se poate. Banana o poti pune ca umplutra.

| Stefi21 a răspuns:

Se poate sau nu se poate, ce ai de pierdut? Mai bine ai experimenta singur daca iti place sa gatesti.Sunt tot felul de bucatari care spun tot felul de chestii. Oamenii uita ca retele sunt inventate sau descoperite de oameni. Daca esti dispus sa pierzi putin timpsi ceva ingrediente, poti incerca.Si daca viitoare o sa stii.