| Gustos.ro a întrebat:

Unde ai mancat cel mai bine in concediu?

Răspuns Câştigător
| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Insula Hvar din sudul Croatiei! O masa pe cea mai insorita insula din Croatia, loc superb pentru relaxare si o vacanta. Tigaie cu fructe de mare, salata mediterana, sampanie si inghetata prajita, toate aromate cu mirosul de la cea mai frumoasa mare din lume. Superb...

106 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Nice, preparate din peste si fructe de mare....delicioase, in Austria strudelul si carnatii traditionali.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In statiunea Durau la un restaurant mic si dragut numit GRINTZ.super mancare acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In delta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Grecia, la un restaurant din Keramoti unde mancau localnicii, a fost excelenta mancarea happy si acum ii simt gustul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pensiunea 'MAMA COZONACILOR' din Bran, str. Simon 212

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta in Grecia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Turcia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Radauti,"National"parca se chema. Fara sa stiu am nimerit chiar acolo unde se inventase ciorba radauteana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taverna-in Oradea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinaia la "Taverna Sarbului" si la "hanul Ancutei"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La dragoslavele la pensiunea floare de colt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine in bucatarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coliba Haiducilor, Poiana Brasov

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O mancare deosebita si servita de un personal extraordinar se serveste la pensiunea Poiana din satul Poiana Negrii la 15 Km de Vatra Dornei alaturi de o priveliste de vis inconjurata de muntii 12 Apostoli, Ousorul, Suhard.
Din partea mea Concediu placut si pofta buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TInand cont ca imi place sa merg in concediu cu cortul cel mai bine am mancat mancarea facuta la pirostie este cea mai gustoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buddha Bar - Paris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In tara, la sinaia, la Tverna Sarbului
in strainatate, in Bulgaria, in sud, la Bansko
nici una dintre variante nu implica fite, lux, monden, ci doar mancare traditionala, de foarte buna calitate, cu portii rezonabile si preturi rezonabile. Ca si gospodina, imi dau seama cand o mancare este preparata cu lipsa de interes, cu minimum de efort sau de ingrediente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine am mancat in Antalya.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La restaurantele cu specific exotic din Spania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru cei care merg la Meteora pot incerca Taverna Pxiloxenia care este a unei romance din Brasov pe nume Vera iar daca ajungeti in Corfu in Acharavi cel mai bun loc este Maestro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Captin curtis restorant in sarasota florida best clam chowder soup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Ungaria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In brasov la un restaurant care nu ti-ar spune multe la prima vedere, pe strada Oltet langa o piata, au acolo niste coaste de porc la gratar de nu le uiti toata viata. Nu sunt scumpe, cantitatea remarcabila si prezentarea impresionanta. Four roses parca se numeste.
La Cheile Gradistei am mancat super bine. La cabana Schiorilor din Sinaia mancarea e buna si foarte ieftina. la Marco Polo in Constanta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine am mancat in TENERIFE HOTEL GRAN TINERFE 4 STELE super mancarea tot ce vrei bun si gustos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pensiunea "Cheile Nerei" de la intrarea in Chei din Sasca Romana...super buna mancarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Egipt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La pastravaria Albota, va recomand specialitatea casei...multa sanatate si concedii super. Octavian

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Grecia, rstaurant pe malul apei. Fructe de mare si niste sosuri extraordinare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Imparatul Romanilor din Sibiu, si in Bulgaria intr-un oras numit Veliko-Tarnovo. In ambele locatii a fost "mult bun si ieftin"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Sibiu la Imparatul Romanilor si in Bulgaria in fosta capitala Veliko-Tarnovo. In ambele locatii totul a fost "mult bun si ieftin".