| CasiMazur a întrebat:

Am o problema. Am comandat in urma cu o saptamana o husa de pe okazii.ro, iar comanda, care trebuia sa fie aici dupa 4 zile, nu a ajuns nici acum. Vanzatorul nu imi raspunde nici la mailuri nici la mesaje. Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Atat timp cat nu ai platit anticipat, nu ai de ce sa-ti faci probleme. Esti indreptatit/a sa cauti alt furnizor de huse de pe site. Recomandarea mea e sa raportezi utilizatorul administratorilor site-ului si sa oferi calificativul pe care il merita conform tranzactiei pe care a realizat-o cu tine. Padure fara uscaturi nu se poate, dar, daca putem face ceva, acestea ar trebui sa dispara. Oameni neseriosi poti intalni la tot pasul, dar asigura-te, intai de toate, ca cel care nu raspunde la apeluri se face vinovat de rea credinta, si ca nu e la mijloc o problema tehnica sau de site.

| Casianaa98 a răspuns (pentru dannyel86):

Dar ma gandesc ca daca fac comanda pe alt site sau de la alt vanzator imi va veni apoi si prima comanda. As putea cumva renunta la ea sau pur si simplu sa nu ma mai intereseze de ea?

| dannyel86 a răspuns (pentru Casianaa98):

Raportezi comanda esuata la administratorii site-ului, cu motivele de rigoare, pentru a nu avea de suferit in calitate de utilizator al site-ului. Apoi esti indreptatita sa comanzi de unde vrei. Daca vei refuza prima comanda, vanzatorul nu se va putea intoarce impotriva ta si sa te raporteze ca rau platnic, pentru ca administratorii vor fi deja la curent cu istoricul comenzii tale si cu problemele intampinate. Explica-le in detaliu ceea ce ai patit tu.

| danutz9100 a răspuns:

Sa comanzi din alta parte iar acelui vanzator sa-i oferi un NEGATIV!