| Addutzssa a întrebat:

Buna :*. De unde pot si eu cumpara un jurnal cu lacat? Sa nu-l mai poata citi nimeni in afara de nimeni. Vreau sa-l cumpar de pe internet. Ati putea sa-mi dati un site, ceva big grin? Precizez ca nu vreau sa fie cu barbie, fluturasi sau tot felul de chestii copilaresti. Unul dragut, decorat frumos, dar nu copilaresc. Mai pentru adolescente.winking.

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Lacatele sunt puse de forma, daca doresti pot sa ti-l deschid fara sa ma chinui. Un ac de siguranta mic si aia faci multe.

| Addutzssa explică (pentru AgathaRo):

Ai dreptate. Si cum as putea sa-l fac in asa fel incat sa nu-l citeasca chiar nimeni puppy dog eyes?

| AgathaRo a răspuns (pentru Addutzssa):

Ceva mai serios eventual sa iti confectioneze o cutie din metal/aluminiu si il pitesti pe undeva

| Addutzssa explică (pentru AgathaRo):

Mersi de idee :*. Il pun in cutie, cutiei ii fac doua gauri si pun lacat, nu? big grin
E o idee buna.

| AgathaRo a răspuns (pentru Addutzssa):

Alta ordine de idee este sa ascunzi "jurnalul" in pod sub podea(daca stai la casa)

| Addutzssa explică (pentru AgathaRo):

Gasesc unde sa-l pun, nu`i problema oh go on. Atata timp cat stiu ca este in siguranta si nimeni nu-l poate deschide, nu am de ce sa-mi fac griji daca il gaseste cineva. O sa-l pun sub pat.

16 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Gasesti la librarii

| 01rukia01 a răspuns:

Cu hannnah banana daca vrei=))
http://www.okazii.ro/......a122368379

| terminallyCapricious a răspuns:

Hmm...am si eu vreo 5 jurnale (deja scrise) cu lacat eu de obicei le iau din Carturesti sau Librarium (din mall) dar daca comanzi de pe internet e posibil sa te dezamageasca rezultatele.totodata ai putea cumpara un jurnal obisniut cu lacat si dupa sa il decorezi tu exact cum doresti dar iti spun daca vrei ceva mai,, sofisticat'' cauta la librariile din mall. happy sper ca ti-am fost de ajutor... funda? puppy dog eyes

| EmanuelEmiManu a răspuns:

Totusi nu poti sa scrii pe PC si sa pui parola la fisier? E mai simplu!

| Addutzssa explică (pentru EmanuelEmiManu):

NU. Am mai spus. PC-ul se strica, se duce la un moment dat. Si eu il vreau scris de manawinking.

| EmanuelEmiManu a răspuns (pentru Addutzssa):

Daca stii sa ai grija, nu se strica, cel mai bine ar fi sa-l tii pe un HDD extern, n-are cum sa se strice. Daca ti-l ia cineva de sub pat si ti-l arde ( sunt cam absurd dar na ) Oricum ti-am dat doar un sfat happy

| Andreea2606 a răspuns:

Poti gasi jurnal cu lacat in orice librarie, dar daca ti neaparat sa il iei dupa net, uite un site, dar sunt cam copilaresti http://www.shopmania.ro/papetarie/p-jurnal-cu-lacat-40144208 d

| all4u a răspuns:

Http://www.jucariishop.ro/monster-high-jurnal-cu-lac%C4%83t.html
In cazul in care iti plac chiestiile de genuu` acesta

| noname009 a răspuns:

Mie mi se pare ca e mai sigur un jurnal electronic, cum folosesc eu. DialyDiary mi se pare cel mai bun. ai si parola la el. happy

| Addutzssa explică (pentru noname009):

Nu. PC -ul se poate strica in orice moment. Eu vreau un jurnal care sa-l pot citi peste mult timp..sa-mi amintesc de vremurile de acum. Am unul dar se termina.