| notperfect a întrebat:

Stiti mi-am luat o pereche de balerini super iar a doua zi trebuia sa merg in excursie am rugat-o pe mama sa ma lase cu ei. In sfarsit m-a lasat dar din greseala i-am belit in bot. o prietena mi-a spus sa-i dau cu cu corector dar nu stiu ce sa fac. Nu vreau ca mama sa-i vada...sad Ajutor!

Răspuns Câştigător
| eneeda a răspuns:

Nu e vina ta ca s-a stricat ceva!
linistete si spune-i mamai tale ca s-a intamplat si ca tu nu ai vrut sa se intample asta!
nu e normal ca un parinte sa te certe ca se strica ceva. spune-i nepanicata ca nu ai facut intentionat!
educatia pe care o primim noi de la parintii nostri (romani) e foarte proasta.frica si teama nu ne ajuta de loc sa ne dezvoltam bine ca adulti!
nu te mai speria si spune-i calma ca nu ai vrut!
numai bine

7 răspunsuri:
| Corinne a răspuns:

Buna!
Trebuia sa fii atenta cum mergi. Orice ai face acum nu cred ca ii poti repara daca ii dai cu corector risti sa-i strici mai rau.Mai bine i`ai spune mamei tale ca doar nu iti da in cap pentru o pereche de balerini.Bafta!

| Irmmma a răspuns:

Ce culoare sunt balerinii?

| Merisorr a răspuns:

Sau cu lac alb ai putea da, da oricum se vede straight face!

| Alina. a răspuns:

HHAA ce am ras cica i-am belit in bot laughing) vaii sa dai cu corector rolling on the floor. Lasand gluma la o parte spune-i mamei tale si baga o scuza ca te-a calcat un coleg ceva cum ca nu a fost vina ta, fa pe victima si nu o sa te certe.

| SheCanFlyy a răspuns:

Si daca iai bulit in bot, ce?rolling on the floor Ti-e asa de frica sa ii spui mamei? Nu te va bate, iti va tine morala dar asta e.

| notorious a răspuns:

Nu e vina ta, asta e se mai intampla sa-i mai belesti si in botwinking

| carla_1861 a răspuns:

I-ai belit in bot?