| Dyanna_8324 a întrebat:

Care stiti cum iese pasta corectoare (Correction Fluid) din blugi?
(Funda)

Răspuns Câştigător
| Mariana199 a răspuns:

1.Incearca sa dai cu acetona puternica sau daca nu cu benzina de 100 daca ai. SI incearca sa il inmoi in benzina. Sa tii o carpa umezita bine in benzina deasupra petei.
2. Pune Ariel lichid pe pată și apoi la spălat în mașina de spălat rufe.Se mai intampla!
3. poti folosi acetona
Indiferent de solutia pe care vrei sa o folosesti pentru curatarea petelor, ai grija sa o incerci mai intai pe o suprafata foarte mica si cat mai ascunsa de material. In acest fel, in cazul in care materialul nu reactioneaza foarte bine, nu vei distruge obiectul respectiv. Curatatoria ecologica te va putea ajuta in situatiile mai dificile.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă Ariel Porfessional care pui direct pe pată și apoi la mașina de spălat!
Hristos a înviat!
Pa, pa.

| DothGirl a răspuns:

Nu stiu daca mai scoti pasta corectoare!

| Dyanna_8324 explică:

Am uitat sa precizez, nu vreau sa folosesc lucruri care decoloreaza. Multumesc.