| anonim_4396 a întrebat:

Ce placa de par ar trebui sa-mi cumpar astfel incat sa nu-mi deterioreze parul?

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Toate iti deterioreza parul.Mai mult sau mai putin... dar toate dauneaza parului.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Toate deteriorează. Mai bine cumpară una care indică gradele si setează la o temperatură mică. Cam la 130 grade.

| tee a răspuns:

Cu placi de ceramica teflonate. Cei de la Remington au unul super, Wet 2 Straight, pe care poti sa-l folosesti si pe parul ud.
Eu am unul si mi se pare cel mai bun...am mai avut alte doua, unul de la REvlon si altul de la Conair, insa nu se compara.
Dar probabil ca daca il folosesti zi de zi si acela iti va deteriora parul...pana la urma.
Incearca sa-l folosesti cel mult o data pe saptamana si sa folosesti dupa spalare o masca de par.
Iti recomand Nivea...Sunt altele si mai bune, dar nu la noi sau poate si la noi. Si mai buna este o masca din avocado cu ulei de masline facuta in casa. Pasezi o jumatate de avocado bine copt si amesteci cu ulei de masline, putin cate putin, ca la maioneza...cand ai obtinut o cantitate care consideri ca iti ajunge pentru parul tau o aplici pe parul uscat-murdar, adica inainte de a te spala pe cap, insistand la varfuri.
Dupa ce ai aplicat masca pui o punga peste par apoi un prosop incalzit. Il ti asa cam o juma de ora. Apoi speli cu samponul tau preferat.
Nici o masca de par sau produs pentru par nu iti repara parul deteriorat, insa il face mai moale si mai putin casant, reducand astfel ruperea lui si despicarea lui.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate iti deteruioreza parul.foloseste-o si apoi aplica fixativ.folosind-o astfel si mai rar parul nu se va deteriora foarte rau dar tot va avea semne

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Remington.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Remington.Nu arde parul in exces si am comparat-o cu placile prietenelor mele, in special cu Phillips si diferentele sunt izbitoare. O recomand cu caldura.:*:***

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Toate plăcile de îndreptat peărul ard, dar cele de ultima generaţie mai puţin.
Un ulei protector este recomandat să fie folosit ori de câte ori faci apel la placa de întins peărul.
Pa, pa.

| kenzo007 a răspuns:

Buna...

Nu exista placa care sa nu deterioreze parul, orice placa face rau parului. Sfatul meu este sa nu folosestihappy

| madDa_1471 a răspuns:

Nu cred ca o sa gasesti asa ceva.laughingwinking orice placa dauneaza parului...:-

| simona_2554 a răspuns:

Nu exista placa care sa nu-ti deterioreze parul oricat de buna ar fi ea! orice placa iti arde parul asa ca incearca sa folosesti cat mai rar placa esti mai frumoasa cu un par sanatos decat cu un par drept dar ars

| roxana_2278 a răspuns:

Cea mai buna placa este remington am si eu. arde parul, ca orice placa il arde dar nu atat de rau. si eu ma indrept d 2 ori p saptamana straight face este mai scumpa. dar merita happy