| hulkwirine a întrebat:

puteti sa-mi spuneti cit cistiga un jucator de rugby in Iasi Romania si care sunt cele mai bine echipe de rugby! merita sa faci o cariera sportiva in rugby?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrei 1000 si 2000 de euro...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita, dar nu in Romania! happy

| NedeFcSb a răspuns:

Eu zic sa te faci fotbalist "ca mine" din fotbal se castiga bine daca ajungi bun iti da si 300.000 euro

| EuYoNuT a răspuns:

II cam riscant sportul, vei avea ceva probleme la batranete dar, daca esti pasionat si iti place merita foarte mult, este un sport foarte interesant si frumos.
Castigi bine in strainatatate, la noi in Romania depinde de club.

| DariusAdrian a răspuns:

Cel mai bine plătiţi rugbyşti români, cu salarii de 15.000 de euro pe lună, sunt Marius Tincu şi Ovidiu Toniţă, care au un statut deosebit: cu USA Perpignan au câştigat campionatul în 2009.
In Romania insa salariile jucatorilor de rugby sunt foarte mici in general sub 5. 000euro
Se merita sa faci o cariera sportiva daca iti place cu adevarat sportul, esti talentat si dispus sa faci sacrifii.