| IncorrectUsername a întrebat:

Am 2 intrebari
1:Cate abdomene trebui sa fac pe zi ca sa-mi maresc muschii de la abdomen?
2:Ce exercitii trebuie sa fac ca sa-mi maresc muschii de la maini?
P.S.:Nu vreau site-uri cu exercitii etc. Vreau raspunsurile voastre.

12 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Pt abdomen trebuie sa faci cat multe abdomene, dar pas cu pas..are trebui sa ajungi la 1200-1500 pe zi si daca se poate in acelasi timp(asta pentru a se simti ceva), iar pentru brate trebuie lucrat cu aparate(gantere, extensoare, haltere chiar)!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

1200-1500 pe zi = antrenament de retardat

Toti culturistii sau cei de la fitness care au abdomenele cele mai ca lumea le lucreaza o singura data pe saptamana, 20 de repetari pe serie, 3-4 exercitii, dar cu greutati.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Cosmin86):

Sa faci tu cum fac aiawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Copil mic

Uite ce abdomen are uceanu :
http://dli.ro/storage/poze/2012/08/11/culturisti-romani/Florin-Uceanu.jpg

Si il lucreaza o singura data pe saptamana ( cum fac toti cei de la fitness sau culturism ).

Copil mic care nu poate depasi stadiul de incepator cu 1200-1500 de abdomene pe zi, niciun sportiv profesionist nu face atatea abdomene, nici pe departe.

| Ibrahimovic a răspuns (pentru Cosmin86):

In comentariu am zis pas cu pas...si ba da se poate, cunosc persoane care fac 2000winkingasa ca daca nu esti in cunostinta de cauza taci!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ibrahimovic):

Felicitari, poti sa le spui personelor respectiva ca sunt reduse mintal si ca o sa aiba probleme cu coloana in zona lombara la maxim 40 de ani.

| FitMonkey a răspuns:

Abdomene faci o data sau de 2x/saptamana cu greutati incat seriile sa contina intre 8-12 repetari(pui greutati sa nu poti faci mai mult de 12) cu abdomene normale vei lucra doar muschii superiori pentru cei inferiori ridicare picioarelor cu greutati la glezne.

pentru biceps tractiuni cu priza ingusta
triceps flotari cu palmile apropiate(ii lucrezi o data pe saptaman)

alimentatie bogata in proteine minim 4-5 mese/zi si 8ore de somn bftwinking

| CPR a răspuns:

hee hee

| DennisDMR a răspuns:

1:ar trebui sa te obisnuiesti intai deci ar trebuia sa faci in primele 2-3 zile 25 si dupa 50.2:trebuie sa faci flotari.

| zM3di3valKill3R a răspuns:

Depinde de fizicul tau, daca ai mai facut pana acum abdomene trebuie sa faci din ce in ce mai multe cel mai bine e sa faci de exemplu : o saptamana 30 abdomene pe zi, alta saptaman 35-40 abdomene pe zi si sa cresti macar pana la 60 si sa faci in fiecare zi o sa ti-l intaresti
2. Pentru muschii la maini, poti sa faci pentru bicepsi flotari, sau sa ridici haltere

| FitMonkey a răspuns (pentru zM3di3valKill3R):

Cu flotari faci putin piept, biceps nicidecum

| Cosmin86 a răspuns (pentru zM3di3valKill3R):

Felicitari, esti complet pe langa laughing
si la abdomen si la maini laughing