| David0904 a întrebat:

am o bara de 10 kg si pe aia o ridic (da nu peste cap), exista riscul sa ma mai opresc in crestere?

4 răspunsuri:
| Penisu a răspuns:

Nu exista.

| Xero a răspuns:

Am tot auzit tot felude teorii ca daca mergi la sala nu mai cresti...Eu am 15 ani si merg la sala dat cu toate astea am 1.78m si 58kg.
Singurul exercitiu de la care cu adevarat poti ramane mic sunt genoflexiunile cu o bara pe umeri (daca pui greutate mare acel exercitiu une presiune pe coloana si na)
Nu exista nici un risc sa ramai mic asa ca stai linistit

| iulian80000 a răspuns:

Mai xero tu te duci la sala si cred ca faci cu un antrenor dar daca faci asa de capul tau nu mai cresti si e nasol(eu la 13 ani am 1.54 si 39 kg). david daca vrei sa faci culturism iti sugerez sa te duci la sala la un antrenor sau daca nu fa alt sport:karate, judo, box, handball etc. Sper ca te-am ajutat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru iulian80000):

Sala NU OPRESTE CRESTEREA

mai terminati cu aberatii retardate de copii mici