| NuAmCont2636 a întrebat:

Salut TPU, ce alimente trebuie evitate complet daca vreau sa fiu fotbalist?

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Iar incepem tinere? https://www.tpu.ro/......ligatoriu/

te-ai convins ca nu te obliga nimeni sa consumi alcool?
atunci ma bucur!

alimente ai sa inveti pe parcurs, cand vei deveni jucator legitimat vei primi si o lista cu ce poti manca si ce nu, si mai ales ce suplimente poti folosi si ce medicamente...dar asta cand vei fi profesionist, daca vei fi!

acum tu nu ai mers la niciun antrenament si faci doar cercetare, nota bene

| johnnny123 a răspuns:

Ai reușit să pui și tu altă întrebare decât "pot să mă fac fotbalist dacă nu vreau să consum alcool?"?

Facem progrese! Nu uriașe, dar totuși progrese.

| Lukasssz a răspuns:

În general, nu există alimente pe care trebuie să le eviți complet, dar există anumite categorii de alimente sau obiceiuri alimentare care ar putea afecta negativ performanța și sănătatea ta gen fast food-ul sau alcoolul

| Simpatic a răspuns (pentru Lukasssz):

Lukasssz pari un tip ok, de ce simti nevoia la majoritatea raspunsurilor pe care le dai, sa folosesti chatGPT? uite acum ai dat un raspuns fara sa folosesti soft AIwinking

| siriusblack98 a răspuns:

Cea mai amuzanta intrebare in peste un deceniu de TPU rolling on the floor))) De cand ai restrictii la alimente in fotbal? Inteleg ca nu poti sa pui pe tine kilograme multe dar nu cred ca daca mananci un baton de ciocolata ti s-a ruinat cariera, mai ales la peste 6h ore de cardio prin prisma antrenamentului cat faci aproape zilnic.

| Simpatic a răspuns (pentru siriusblack98):

Este un copil cel care a pus intrebarea, nu cred ca este cea mai idioata intrebare, au fost unele monumentale pe TPU!

poate nu ai citit intrebarea celui care afirma ca nevasta lui este "larga" si el vrea sa se sinucida, eu zic ca acolo sunt probleme!

pustiul de fata este ok

mai sta putin si va intreba iarasi de ce fotbalistii sunt obligati sa consume alcool?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Simpatic):

Mai citeste odata raspunsul meu ca n-am spus faptul ca ar fi cea mai idioata ci cea mai amuzanta ( pentru mine unul ) ca nu suntem de acord in privinta asta, ei bine consider ca este si normal sa avem pareri diferite. Unde ar ajunge lumea daca toti am gandi identic?!

| Simpatic a răspuns (pentru siriusblack98):

Da, cea mai amuzanta ai spus! am crezut ca ai spus-o la modul cea mai "penibila", ceva de genul, de aceea ti-am spus ca au fost unii si mai si...

in orice caz este cum am intuit, tanarul face din asta o ocupatie, pune aceleasi intrebare cateva zile/saptamani la rand, apoi sterge si o ia de la capat!

sa fii atent peste vreo 2 saptamani ai sa vezi aceeasi intrebare fie cu ce alimente sunt permise fotbalistilor fie daca este obligatoriu sa consumi alcool cand vrei sa faci fotbal happy

| siriusblack98 a răspuns (pentru Simpatic):

Mai dar eu nu inteleg de ce copilul nu discuta cu un antrenor de fotbal daca pe noi nu ne ia in serios. Adica am inteles ca joaca fotbal deci are pe acolo si un antrenor asa cum o fi el care ar putea sa il lamureasca. Chiar si pe profesorul de sport de la scoala il poate intreba de alimentatie in sport ca d-aia e pus acolo.

| Simpatic a răspuns (pentru siriusblack98):

Pentru ca copilul nu are ca scop a juca fotbal, este un mic troll daca nu ti-ai dat seama inca happy
adica de cant tot pune aceste intrebari se putea apuca de fotbal si putea sa capete experienta, insa el are alt scop

daca eu as vrea sa ma apuc de kickbox de exemplu, pun o intrebare despre asta, mai pun poate una si merg sa vorbesc cu un antrenor, vizitez un club doua etc

daca revin si cu a 3-a si cu a 4-a si cu a 5-a intrebare despre cum sa fac sa ma apuc de kickbox, cum sa imi strang fesele si manusile etc atunci ceva este dubios nu?

| Lupic?27 a răspuns:

Mai intai fa-te fotbalist si dupa mai vedem noi.

| DoctorInFemei a răspuns:

Droguri alcool si femei