| Metalius a întrebat:

As vrea sa merg si eu la un sport dar parintii mei nu vor sa ma dea la nici un sport sad. Chiar imi doresc sa fac taekwondo foarte mult sau chiar si karate! Imi puteti spune ce sa aleg dintre acestea doua? Si cum sa imi fac parintii sa ma lase la unul dintre aceste sporturi? Multumesc.

1 răspuns:
| adicyder a răspuns:

Karate! Si le spui parintilor ca acest sport te face mai ordonat in viata, te face mai responsabil, fara sport organismul nu este sanatos si ca prin sport si mintea devine sanatoasa, adica mens sana in corpore sano (minte sanatoasa in corp sanatos)!happy