Întrebare recomandată | doareustreet a întrebat:

Buna ce credeti despre zicala " totul in viata se intampla cu un motiv/sens" este adevarata? big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, totul are un scop! Facem parte dintr-un plan mult prea mare si nu-l putem intelege singurei, asa ca asteptam cartea si filmul!

55 răspunsuri:
| AmiRa33Rebeca a răspuns:

Este adevarata.Destinul isi tese panza cu diferite mijloace....Sa stii ca daca iti doresti ceva foarte mult, in timp se materializeaza. Universul lucreaza neincetat...asta e,, The Secret,,! Sa vizionezi filmul, mie mi-a schimbat mult felul de a gandi!

| OOOLEOOO a răspuns:

Una din cele 7 "reguli" ale succesului este "Totul se intampla cu un scop, si ne este de folos"

Restul le gasesti in capitolul "cele 7 minciuni ale succesului" din cartea Putere Nemarginita de Anthony Robbins.

| ThePathWalker a răspuns:

Cred ca daca privesti dinafara atunci nu, daca privesti dinautru da.

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok. laughing

| NOBODY a răspuns:

Viața este în sine un non-sens, o lipsă deplină a unei forme generale. Dacă destinul tău e croit într-un anume mod, nimeni nu spune că nu poți îmbunătăți materialul din care ți-e croit destinul.

| Duucu a răspuns:

0 înmulțit cu 5 = 0
5 înmulțit cu 0 = 0

| StefanR0 a răspuns:

Nu,nu este adevarata.Si eu am avut o perioada in care am crezut in ea dar aici totul depinde de religie.Fiecare poate sa-si creeze propriul drum.

| Mum0aSa a răspuns:

Este adevarta. Findca in viata multe se intimpla, iar acel lucru se intimpla cu un motiv.

| Apokales a răspuns:

Nu este adevarat, destinul ti-l faci singur prin simplele alegeri pe care le faci de zi cu zi.Ca ti se intampla accidente, surprize placute asta face viata ca sa nu fie atat de monotona.

| corina1122 a răspuns:

Da e adevarata.

| BlondYAlex a răspuns:

Sincer eu cred cu tarie ca este adevarata pentru ca fiecare intamplare vine si cu o noua lectie, noi cunostinte sau cu o persoana de increderehappy

| MariaMarya85 a răspuns:

Da, este adevarata!
Dumnezeu stabileste ce se intampla cu noi! Dansul stie viitorul! Dumnezeu ne da cum ne da pe lume! Trebuie sa ne multumim cu tot ce se intampla si, da, mai repet, vorba aceasta este adevarata! Dumnezeu face sa se intample ceva pe lume dintr-un motiv anumit, doar nu o face-o din plictiseala.
Fundita?

| MariaMarya85 a răspuns (pentru Biiskrem):

Mai copilo vorba asta e adevarata ce crezi tu ca Dumnezeu face sa se intample pe lume ceva din plictiseala?

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Funda? big grin

| Caracter3 a răspuns:

Da! Este adevarata! Orice greseala vei face acum, va afecta viitorul!

| Okkultist a răspuns:

Zei ti-au dat un scop in viata, decat sa vorbesc e posibil sa nu ma intelegi asa ca, urmeaza astea in viata. Eu practic magia, bine e complicat, yoga samd, dar crede-ma ca am scapat de mult prin: totul se intampla cu un motiv. Namaste!
Patru Legi ale spiritualitatii in India******************
- prima lege zice: "Persoanele pe care le intalnesti sunt persoanele potrivite". Cu alte cuvinte, nimeni nu intra in viata noastra din intamplare; toate persoanele cu care interactionam se afla alaturi de noi cu un motiv, acela de a ne ajuta sa invatam lectiile de viata care apar si sa continuam drumul personal;

- a doua lege zice: "Ceea ce ni se intampla este singurul lucru care ni se putea intampla". Nimic, absolut nimic din ceea ce se produce in viata noastra nu ar fi putut sa se intample in alt mod (nici macar detaliul cel mai nesemnificativ)… Nu exista: "daca as fi facut cutare lucru….s-ar fi produs alt cutare lucru…." Nu. Toate si fiecare in parte dintre situatiile care se produc sunt perfecte, cu toate ca mintea si egoul nostru nu le accepta …

- a treia lege zice: "Orice moment in care se incepe este momentul corect". Totul incepe in momentul potrivit, nici inainte, nici dupa; cand suntem pregatiti pentru ca ceva nou sa apara in viata noastra, exact atunci apare (incepe);

- a patra lege zice: "Cand ceva se termina, se termina". Daca ceva a luat sfarsit in viata noastra, este pentru propria noastra evolutie, deci cel mai bine este sa inchizi capitolul si sa mergi inainte imbogatit cu acea experienta.

Cred ca nu este intamplator ca citesti aceste randuri acum; acest text ajunge la tine azi pentru ca esti pregatit(a) sa intelegi ca "nici un fulg de zapada nu cade niciodata in locul gresit"

| Biiskrem a răspuns (pentru MariaMarya85):

Mi-e și silă să vorbesc cu tine.
Fă-te că nu exist.

| MarianAndrei2222 a răspuns:

Iai intrebat pe parintii tai?

| Printzesik a răspuns:

Este aproximativ la fel ca zicala " Un sut in... Un pas inainte ". De exemplu : Gandeste-te ca esti intr-o scoala unde se intampla numai porcarii si dintr-o bataie a unor alti coleg8 tu pici vinovata si esti exmatriculata... Mergi dupa la o scoala mai buna, unde te intelegi bine cu colegii... Cam asa ceva.

| MariaMarya85 a răspuns (pentru Biiskrem):

Fa-te incoa rolling on the floor) hai mai taciiiiiii

| CamiiŢucăă a răspuns:

Da,este adevarata.

| Dennnnny a răspuns:

Fiecare crede ce vrea. Nimic in viata nu e planificat. Lucrurile se intampla pur si simplu, dat faptul ca print-un lucru foarte marunt poti schimba atat de multe. Nu e nimic scris, puteti sa visati cat vreti ca aveti un anumit destin. Toate ti le faci cu mana ta. Lucruli se intampla pur si simplu, si logic, ca au urmari sau motive dar nu e ceva divin sau cine stie ce.

| pisicuta2001r a răspuns:

Foarte adevarat! dar uneori pentru noi este nedrept stunci pe moment

| NataliaBabalici a răspuns:

Da,,,totul are un scop