| Borgir a întrebat:

Care considerati ca este cea mai mare descoprire a secolului xx? Argumentati de ce

8 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

In secolul 19 a fost motorul cu aburi...iar in 20 ...cred ca internetul si avionul!
...pana la urma deschid calea unor noi posibilitati!

| NoChanceForUs a răspuns:

Cea mai mare descoperire a fost, este și va fi fibra optică și internetul. Uite ce de copii au ajuns să se sinucidă datorită internetului folosit aiurea.De-abia mai restrângem și noi numărul populației, că tot crește de la revoluția industrială încoace și așa mai întreținem și noi planeta o vreme.

| MeScorpion a răspuns:

Internetul, relativitatea restransa, automobilul pentru a-ti usura viata.

| carpediem a răspuns:

Cea mai mare descoperire nu s-a facut.Au fost descoperiri in diferite domenii. Dupa mine internetul, fibra etc, sunt inventii nu descoperiri.Adica descoperi ceva care exista, nu pe care il construiesti. Oricum cred ca "cea mai mare descoperire" e capacitatea speciei umane, din pacate malefica, de a fi antibiologica cu ea insasi, cu tot regnul si mediul, inclusiv cu Terra. Oricum cele mai importante descoperiri cred ca sunt cele din medicina, daca au fost.

| Borgir explică:

Solumaam exista daca ne gandim din punct de vedere cronologic

| Zazu a răspuns:

Navele spatiale, satelitii...cred ca e logic(cel putin din punctul meu de vedere). Daca nu ar fi ele nu am avea informatii de nici o culoare pentru stadiul la care pretindem ca suntem, oameni civilizati!

| solumaam a răspuns:

Automobil-ul, tranzistor-ul si mai sunt destule in special pe plan medical ...nu exista nici un clasament anume!

| TotiPentruMine a răspuns:

Eu cred ca descoperirea spatiului, si forma pamantului.Nu sunt din sec xxlaughing infineoh go on