| emaopris a întrebat:

Credeti ca este posibil ca intr o zi sa dispara tot plasticul de pe planeta? Stiu ca e o intrebare stupida, dar asa am citit

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dispare in oceane

suntserios
| suntserios a răspuns:

Chimic nimic nu dispare, totul se transforma.

| sierra1 a răspuns:

"ca intr o zi sa dispara tot plasticul" - adică brusc intr-o zi sau odată și odată intr-o bună zi?

| Endoryus a răspuns (pentru sierra1):

Esti penibil de previzibila cu voturile alea laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Endoryus):

Păstrează-te pentru altele/alții

| NLS a răspuns:

Doar dacă apar / sunt create niște bacterii** care se hrănesc cu plastic.

**din câte citisem, exista deja ceva în acest sens, dar se pare ca sunt ineficiente, sau insuficiente...

https://www.forbes.ro/......tic-158177

| PainTech a răspuns:

Plasticul nu. Petrolul da.

| Meme10Memu a răspuns:

In timp plasticul devine moale pana se descompune. E vorba de mii de ani. Dupa Armaghedon industria cu tehnologia va fi aruncata la gunoi, pamantul devenind un paradis sub guvernarea Lui Dumnezeu.

| emaopris explică (pentru Meme10Memu):

Si cand anume se va intampla acest lucru?

| Meme10Memu a răspuns (pentru emaopris):

Scrie in Biblie. In Biblie e un calcul cronologic. Se spune ca dupa 2520 de ani de la cucerirea Israelului de catre babilonieni in 607 i. Hr. diavolul avea sa fie aruncat jos pe Pamant si furios avea sa instige popoarele la razboi. Asta s-a intamplat in 1913 toamna. Atunci a inceput primul razboi mondial din istoria omenirii. Nu se specifica clar data cand va izbucni Armaghedonul insa semnele indica faptul ca e destul de aproape. E vorba de ani sau cel mult zeci de ani. Epidemiile sunt tot mai dese si mai devastatoare. de exemplu Ebola, Covid-19, si alte cateva. Acestea se datoreaza invaziei domeniului animalelor de catre oameni. Lilieci, maimute. Foamete tot mai multa. Englezii se gandesc sa faca mancare din insecte deoarece se maturizeaza mai repede decat viteii in grajd. Promisiunile inselatoare ale unei paci mondiale care nu mai vine. Cutremure tot mai dese dintr-un loc in altul. Poluarea. Toate acestea sunt semne ca acest sistem condus de diavol e pe sfarsite.

| RKBlue a răspuns (pentru Meme10Memu):

Primul razboi mondial a inceput in 1914.

| Meme10Memu a răspuns (pentru RKBlue):

In toamna lui 1913 au inceput jocurile in culise, demonii au inceput sa posedeze subtil, sa faca strategii instigatoare, sa pregateasca terenul pentru ce avea sa urmeze. Abia dupa aproape un an a rabufnit. Daca luam in calcul si anul 1 d.Hr marja de 1 an se potriveste ca manusa.

| Endoryus a răspuns:

Nu dar poate fi refolosit. Uite ce fac oamenii destepti cu prea mult plastic, strazi.
https://www.youtube.com/watch?v=IQW6j4Xhrfo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, probabil. La vara cand va depasi temperatura record iar (ca in fiecare an), poate candva se va ajunge la un incendiu imens si toate vor arde, cine poate stii laughing

| morfeo a răspuns:

Niciodata. Cu toate ca ne face probleme pentru ca dauneaza mediului, e un material foarte ieftin si cu extrem de multe utilitati.

| 4StarLight a răspuns:

Nu prea cred, deși ar fi bine dacă s-ar intampla. Prea multe din lucrurile pe care le folosim sunt puse in ambalaje de plastic sau chiar facute din plastic. Plasticul se dezintegreaza greu in natura, deci chiar daca se renunta la producerea obiectelor de plastic, mai ramane întrebarea deapre cum scapi de plasticul deja existent. Foarte greu. Plastic se regăsește și în ape, de aceea vezi prin documentare ca mor atatea animale acvatice înecate cu obiecte de genul, care sunt facute de om. Chiar nu cred ca e posibil sa scapi de tot plasticul.