| AvalohAlyn a întrebat:

Daca mai exista o planeta ca Terra cu foarte multi oameni si tot ce exista pe planeta noastra? Nu ar fi fain? Si sa putem candva interactiona cu ei?
Orice e posibil.
Ce credeti despre posibilitatea de a exista si alta planeta, o alta Terra?
Adica o planeta identica cu a noastra aproape.
Ar fi fain sa existe asa ceva?

Răspuns Câştigător
| GolopențaAdrian a răspuns:

Ar fi fain dar din pacate nu exista alta terra ca aceasta pe care traim si n-ar fi rau sa putem interactiona cu ei si stiu si un film Another earth care are legatura cu ce zici

| AvalohAlyn explică (pentru GolopențaAdrian):

Nu s-a descoperit inca o planeta locuibila, cu viata, dar e foarte posibil ca din miliardele de planete existente in Univers sa existe o planeta, poate chiar mai multe, cu viata. Poate sunt tot oameni si acolo sau poate..mai avansati.Sau mai involuati.
Ar fi fain sa traim momentul in care se va gasi viata pe alte planete. Daca se va gasi.

| GolopențaAdrian a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Stai sa vezi daca se gaseste

8 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey Al!
In primul rand merci pentru ca pui mai multe intrebari in 1... cred ca tuturor ne este mai usor sa raspundem asa.

In primul rand ce urmeaza sa spun sunt doar parerile mele, nimic nu este dovedit.

★Intai si intai sunt convins ca exista viata pe alte planete. Universul este mare... Mi se pare absurd sa consideram ca nu mai exista asa ceva cand noi nici nu suntem in stare sa-l exploram asa cum trebuie.

Tin sa cred ca exista viata pe alte planete si ca acestea au intrat deja in contact cu noi.

★Depinde... Cred ca ar fi o discriminare destul de mare intre rase.

Gandeste-te... nici macar noi, oamenii nu suntem in stare sa ne intelegem intre noi, daramite cu o alta specie.

Este doar parerea mea.Succes!

| AvalohAlyn explică (pentru RainmakerX):

Au intrat deja in contact cu noi? Crezi asta? Te referi la Ancient Aliens? Acolo parca era o teorie cu extraterestrii antici ..sau la prezent? Adica cum au intrat in concat cu noi? Unde? Tare ar fi sa avem acces, noi oamenii de rand, la informatii fiindca se tot aude ca S.U.A si Rusia ascund anumite chestii despre extraterestri..tocmai faptul ca au intrat in contact cu noi deja.E interesant de dezbatut subiectul asta.

PS:Exista un proiect americand prin care se emit in Univers niste unde.(sau ceva de genul) cu care se spera sa se gaseasca viata..adica se spera ca celelalte planete locuite ''sa ne auda'' cumva.E plin de mister subiectul dar e fain.( in opinia mea)

| RainmakerX a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Da, la prezent ma refer.
Aceste informatii nu sunt pentru toata lumea... s-ar produce multa panica.

| untu a răspuns:

Am auzit ca cercetatorii si oameni de stiinta s-ar fi descoperit o planeta noua asemanatoare (sau poate fi sora cu TERRA), dar nu se stie daca sint conditii de viata si daca poate fi locuibila pana nu va fi explorat si cercetat pana acuma!

| Idkidk a răspuns:

Da, dar mi-ar fi frică de ei, vreau apărare. O pisică spaţială luptătoare.

| Dragosdoar a răspuns:

Si eu ma gandesc de multe la o planeta ca pamantul si cum ar fi sa descoperim oameni ca si noi.La cat de mare e universul nu incape nici o indoiala ca mai exista planete ca a noastra. Poate ca si vietatile de acolo (mai avansate) isi pun aceeasi intrebare ca si noi.Am vazut un documentar pe tema asta.