| cnaibig a întrebat:

Hei TPU am de facut la engleza o descriere a 2 colegi si nu stiu cum sa incep ca nu pot sa pun numele lor deoarece trebuie sa se ghiceasca ei. help!

Răspuns Câştigător
| 1Simona a răspuns:

Foloseste prezentul fiindca sunteti si acum colegi, poti incepe asa:
I have one(two) good friend(s) which is(are) also my classmate(s).
Si incepi descrierea.
Succes!:*

5 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Trebuie sa o faci separat,sau impreuna?

poti incepe :my classmate(s) that i describe is/aresadfat,thin,tall,short,funny,friendly,unfriendly,happy,etc,etc.)
poti sa dai si exemple daca vrei,de exemplu, daca supui ca e amuzant spui si ca glumeste intotdeauna, chiar si cand nu e cazul.sau daca spui ca e optimist poti mentiona ca e optimist si in situatiile mai tensinate.

depinde si ce clasa esti.la ce nivel ati ajuns la engleza, ce vocabular ai.
succes!

| cristianorudi7 a răspuns:

In my classroom, there was... si incepi sa ii descrii, ca sa isi dea seama. funda pls

| alecsandraa02 a răspuns:

Poti sa incepi asa:so. they are my colleagues.ther are (tall, fat, etc)...bla bla bla, sau la singular poti pune, depinde cum ti se cere xD.

| cnzrapp a răspuns:

Buna! Incepi cu "There were two very good friends" si continu-i cu descrierea lor. fundita?; x

| manuelamanu a răspuns:

Incepe pur si simplu sa'i descri.nu e asa greu. you need only imaginationbig grin