| fagvasgvb a întrebat:

Hei TPU

Voi credeti ca Arsenie Boca chiar a avut puteri neobisnuite?

Este posibil acest lucru?

De ce toti oamenii cred orbeste in acest lucru fara nici cea mai mica dova?

3 răspunsuri:
| mdaria a răspuns:

Ai intalnit vreodata vreun preot care sa iti spuna pe nume fara sa te fii vazut vreodata? Sau sa iti stie problemele fara sa i le fii spus?

Daca ai intalnit, atunci poti sa intelegi, daca nu, nici o sansa. E vorba de har, si nu de niste puteri neobisnuite. Acele puteri poate sa le aibe oricine intr-o anumita masura, insa trebuie sa renunte la viata asta obisnuita cu care esti obisnuit si tu, si eu si multi altii.Sa renunte la viata materiala pentru cea spirituala si atunci exista o alta deschidere. Dar probabil nu ai cum sa intelege. oricum, observ ca insisti cu intrebarea si nu inteleg de ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteri supranaturale, nu cred, insa cred ca a avut o personalitate remarcanta, de-aceea s-a facut asa remarcat printre teisti.

| Green66 a răspuns:

Sunt foarte mulți oameni care cred în el, bineînțeles că a avut "puteri"...