| Biby a întrebat:

Hey!
Am vazut pe internet niste articole cu titlul:"Sfarsitul lumii s-a reprogramat:nu mai este pe 21 decembrie 2012, ci pe 21 mai 2011!"
http://www.orator.ro/mistere/sfarsitul-lumii-vine-in-21- mai-2011/
Este adevarat?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ce nasol pentru politicieni - nu mai au timp de inca o campanie electorala happy Lor li s-a spus?
Acum serios vorbind - crezi ca daca sfarsitul lumii ar fi maine sau peste 1000 de ani - oricare din noi ar putea schimba ceva? Nu cred in prostiile spuse pe net. Omul trebuie sa traiasca cu speranta ca... moare de batranete si la varsta foarte inaintata, altfel toti am trai cu frica unei morti anuntate.

10 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Bineinteles! Orice stire de pe internet este adevarata.

| Angel0 a răspuns:

Sa inteleg ca scap de ratele la banca mai devreme? Super!

Răspuns utilizator avertizat
| Dreamer a răspuns:

Da am citit si eu, este vorba despre un mosneag care a descifrat Biblia timp de 70 de ani si a ajuns la concluzia asta.
De asemenea mai acum cativa ani el si cu ai lui adepti l-au asteptat pe Iisus sa coboare pe Pamant insa tot ce a cazut au fost fetele lor de dezamagire.
Deci probabil acest mosneag ar trebui sa nu mai combine Matematica cu Biblia caci pur si simplu nu-i iese, sa incerce altceva daca vrea sa ajunga miliardar.

| pwp a răspuns:

Sigur ca nu e adevarat.
numai prostii, singurul care stie cand este sfarstul lumii este Dumnezeu.

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Fiecare crede ce vrea.dar acum iti poti da si tu seama ca nu este adevarat.si nu are nimeni de unde sa stie cand vine sfarsitul lumii.nu poti programa asta.

| JustMelavJustMe a răspuns:

Biby.te credeam mai intelgintas.chair crezi in din astea? adica normaal ca nu-i adv
e sfarsitul unui calendar maias sau nai stiu eu
dar vhestia asta e chiar o porcarie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles orice porcarie de zvon/stire, de-un copil ca tine, care nu stie ce inseamna ''Sfarsitul lumii'', este luata in seama/asimilata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scapam de taxe si impozite. uraaaaaa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este, sunt doar zvonuri, oricine le poate lansa.
In momentul in care se va distruge suficient de mult, cand ne vom omori intre noi, pana cand nu va mai fi nicio fiinta, cand vom involua destul sau cand va avea loc un fenomen al naturii destructiv, atunci va fi apocalipsa.