| LaviniuA a întrebat:

Nu vi se pare ca timpul trece foarte repede? sad
Ziceam sa-mi mai fac timp pentru divinitate&Co, sa citesc ceva, sa o dau pe trezvie si etc dar...
Azi m-am trezit tarziu, pana am mancat se facuse deja 4, siesta si relaxarea pana la 6, apoi m-am tuns si spalat, deja 9, acum mananc. Dupa 12 o sa mi se para cam obositor tot ce fac asa ca vorba poetului fugit irreparabile tempus sad
Voi cum va faceti timp pentru suflet si iesire din samsara?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai cand te trezesti tarziu, eventual pe la jumatatea zilei timpul trece foarte repede mai ales cand mai ai cate ceva de facut happy
cel putin esti o persoana asumata si recunosti ca dormi mult

timpul la modul general il percem ca trece mai repede sau mai lent in functie de ceea ce avem noi de facut! daca suntem ocupati si avem multe treburi zilnice simtim ca a trecut ziua repede, daca nu avem nimic de facut trece greu
cei care beau la bodega si numara panzele de păianjeni din bar, lor li se pare ca timpul trece greu, pana se imbata, dupa aceea numai simt astfel lucrurile
medicii care in lacomia si goana dupa bani imediat dupa ce termina serviciul merg si la 2-3 clinici particulare, si ajung apoi la ora 23:00 acasa, li se pare ca timpul a trecut mai rapid si nu au apucat sa isi cumpere ceva de mancare de exemplu happy

deci depinde cu cine stai de vorba atunci cand te raportezi la cum percepem noi oamenii ca trece timpul

| RAY a răspuns:

Ce nu as da eu sa pot urma o rutina, este foarte bine sa ai timpul ocupat in caz contrar bagi dulciuri, iti pierzi timpul pe internet, eu asa as face
dimineata as face sport -60 de minute
prima masa -proteine mai multe
apoi la lucru
a doua masa carbo
seara un iaurt
invatare
evita retele sociale =nu te alegi cu nimic crede-ma, citeste, vezi documentare, citeste si iar citeste

| relian a răspuns:

Timpul trece diferit pentru ca tu il percepi diferit, pentru ca tu te misti, tu imbatrinesti, ori cum sa-i zic, te transformi, ce ai fost ieri nu mai esti azi.
Ce simteai si cum simteai cand erai copil, nu mai simti cand esti adult.Ce simteai si cum simteai ieri, astazi simti si percepi nitel diferit.
Cam la asta se rezuma toata chestia, nu timpul trece altfel, noi ne trecem si percepen lucrurile altfel.
Daca te trezzesti la 12, normal ca s-a dus deja juma de zi laughing tu nu ai perceput jumatea asta de zi, o mai ramas jumate, pana te intinzi, pana te ridici din pat mai trece o ora doua,, te duci la baie, te mai uiti in oglinda s-a dus si cealalta juma de zi laughing

| johnnny123 a răspuns:

Tu te trezești la ora 14, îți faci siesta până la 18 și te plângi că timpul trece repede?

Păi dacă dormi trei sferturi din zi, normal că trece repede.

| LaviniuA explică (pentru johnnny123):

Ce-i drept ma trezesc cam tarziu. Dar prima data ma trezesc devreme happy apoi zic sa mai atipesc putin si cand ma uit la ceas e 2

| EestiSodalane a răspuns:

Disciplină

| EliLeli a răspuns:

What?