| titusfresj a întrebat:

V-ati pus fiecare voua insiva intrebarea: CINE SUNT EU? (nu eu TitusFresj, voi) Deci: CINE SUNT EU?

Răspuns Câştigător
| alexdop21 a răspuns:

Intrebarii asteia nu cred ca ii poate da cineva un raspuns 100 % corect... pentru ca asa cum si anotimpurile se schimba, asa se schimba si omul si astazi esti o persoana care nu poate traii fara prieteni, si maine te trezesti singur. Eu sunt, la momentul actual, in repaus, in meditatie, pot spune ca mi-am luat o pauza de stat. Caut sa fiu mai istet pe zi ce trece, sa fac cat mai multi bani posibil, sa imi mearga bine mie si familiei mele. Maine poate nu astea or sa mai fie prioritatile mele, de aia spun ca nu poti stii niciodata cine esti, decat daca generalizezi.

22 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Intrebarea nu e cine esti ci ce esti

| lia a răspuns:

Eu sunt EU, indiferent de ce spun cei din jurul meu!
Important este sa te cunosti si acest lucru il poti face doar meditand.
Apropo, "cine sunt eu"... cel care port nick-ul titusfresj?

| lia a răspuns:

@Andreea, ai dat copy - paste? laughingrolling on the floor

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cristi. Stiu cine sunt. Daca ma cunosti si spui Cristi, spui cam tot.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Cine sunt eu? Sunt cel care ajuta persoane de pe TPU.

| lora_9285 a răspuns:

O fiinta umana care a ajuns in aceasta lume cu doua datorii.
Datoria parcurgeri vietii si intr-un final, sfarsitului inevitabil.

| Bishop a răspuns:

Eu sunt bishop, sau A to the L Alex big grin

| thehope a răspuns:

M-am intrebat adesea.si continui sa ma intreb cine sunt si ce rost am in lumea asta atat de mare... un raspuns pe care mi l-am dat singura e ca sunt un punct dintr-o multime... o fiinta care azi e si maine poate nu...as spune mai multe... dar deja nu se mai potriveste... sigh

Răspuns utilizator avertizat
| asya a răspuns:

Cine sunt eu?
R:Asya!

| kjbh13 a răspuns:

Da...si nu voi gasi niciodata raspunsul

| lenyia a răspuns:

Dea... mi-am facut arborele genealogichee hee
(un fir de nisip in imensitatea plajei!)

| noname1235454544554 a răspuns:

Intreaba-L pe DUmnezeu, il ai cautat? El te a cautat mai intai a platit un pret imens ca sa te rascumpere - Murind pe cruce si a inviat si exista speranta pentru tine... tu trebuie sa intorci la El - Isus

| Nemesis_9263 a răspuns:

Eu sunt eu si tu esti tu, noi suntem noi si voi sunteti voilaughing...Lumea este ca o oglinda ce intoarce fiecarui om icoana propriului chip.Trebuie sa inveti sa privesti prin acea oglinda, sa patrunzi invelisul material si sa ajungi la suflet. Poate nu suntem inca suficient de maturi pentru a afla ce reprezentam cu adevarat... apropo, imi place poza ta...foarte sugestivahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sint BRO, Big BROtherhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt. o entitate melancolica, sensibila, romantica, incapatanata, care are un anumit rol pe acest pamant si cauta sa-l descopere, dar primul este de a-si iubii parinti, si deja il implinesc incontinuare... eu sunt iubire si caut sa ma extind^.^

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taly, Brad ala e un urit, nu se compara cu mine laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce draguta a fost thehope:X.

| premamotion a răspuns:

Eu sunt un copil al lui Dumnezeu, o parte din Intreg.

| necunoscutul a răspuns:

Toti am primit in dar de la Dumnezeu viata.Si tot Dumnezeu ne -o va cere intr-o buna zi, ca sa putem mosteni cu Dumnezeu imparatia cerurilor, asta daca suntem gasiti buni inainta lui Dumnezeu.Deci tot ce s-a nascut pe fata pamintului, Dumnezeu are un plan cu el, si Dumnezeu ne cunoaste mai dinainte-a nasteri noastre.

| daghy14 a răspuns:

Nu stiu cine sunt, nu stiu ce caut aici.Simt ca totul e plictisitor.Nimic nu mai este ca in copilarie cand imi placea sa ies afara cu fetele sa ne jucam pe paturica.Simt ca aici nu e locul meu.

| comisaro a răspuns:

Sincer? in societatea asta de astazi si m ai ales in romania, dar in general sunt persoane cum esti si tu care nu stiu cine sunt si cum ii cheama cu pasaportul in mana